12. 4. 2013

VÝROKY TÝŽDŇA

VÝROKY TÝŽDŇA
“Galérii Cypriána Majerníka treba odstrihnúť pupočnú šnúru."
Táňa Rosová

“ A nechať ju aby sama bežkala."
Peter Osuský

"Cítim sa na piču.”
Zuzana Plačková

" Zvažujem okolnosti a po dohľadnom čase sa vyjadrím, či budem kandidovať na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.
Alojz Hlina


 "Matica nie je zriadená zo zákona. Je to historická ustanovizeň, vznikla v roku 1863, ale nie zo zákona. Zákon z 97-eho len upravuje jej právne postavenie."
Katarína Pacnerová,riaditeľka finančno-ekonomického útvaru Matice Slovenskej


"Poďakujte sa ukrajinským dievčatám za to, že pomáhajú propagovať veľtrh, lebo bez ich akcie by sa o ňom hovorilo menej. Nepočulsom dobre, čo aktivistky vykrikovali, pretože sa na ne takmer okamžite navalili takí riadni holohlaví svalovci. To nebolo správne, mohli sa k nim správať aj menej drsne. Boli to ryšavky, blondínky alebo brunetky?"
Vladimir Putin"Matica naozaj nezverejňuje zmluvy na portáli Centrálneho registra zmlúv , keďže sme na základe stanovísk našich právnikov boli presvedčení, že sa na nás táto povinnosť nevzťahuje," vyhlásil Tkáč. Na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám totiž musia inštitúcie zriadené zákonom, štátnym orgánom, VÚC alebo obcou zmluvy povinne zverejňovať, dokonca vstupujú do platnosti až týmto zverejnením.V zákone sa však nepíše, že sa ním MS zakladá, ale len definuje funkcie historicky osvedčenej inštitúcie. V dobrej viere, že Matica slovenská nebola zriadená ani zákonom, ani štátom, ani obcou, ani VÚC, MS zmluvy nezverejňovala. Neplatí to absolútne, MK SR zverejňuje zmluvy o poskytnutí finančných prostriedkov MS," doplnil Tkáč s tým, že ide 1.494.000 eur na rok 2013, čo je rovnaná suma ako v prechádzajúcich dvoch rokoch. V Dozornom výbore MS sú tri osoby menované MK, sledujú práve tieto zdroje. Zverejnené sú aj tri zmluvy, keď MS v rámci Košíc - Európskeho hlavného mesta kultúry usporiada začiatkom júla Svetové stretnutie Slovákov a od štátu sme na to získali prostriedky. Zmluvy sú uverejnené, uverejnil ich ten, čo prostriedky poskytol. Máme 36 zakladajúcich členov, napríklad číslo 30 má Robert Fico."
Marián Tkáč predseda MS

 "Pokladám za veľmi nebezpečný tento jav, ktorý sa nazýva feminizmus. Feministické organizácie totiž hlásajú pseudoslobodu žien, ktorá stojí nad manželstvom a nad rodinou. Muž obracia svoj pohľad smerom von, musí pracovať, zarábať peniaze. Žena je však vždy sústredená smerom dovnútra, na deti, na domov. Ak bude táto mimoriadne dôležitá úloha ženy zničená, potom bude zničené všetko - rodina a aj vlasť."
Patriarcha Kirill, hlava ruskej pravoslávnej cirkvi
„ Ahoj, volám, lebo potrebujem malú službičku. Vieš, vy máte 19. apríla koncert Beyoncé a moja priateľka má práve v ten den 40-te narodeniny... Hmm...to už tak býva nooo smutné. Vieš, ale keby si manažmentu Beyoncé povedala, že bývalý minister kultúry SR a jeho priateľka budú na koncerte a že by potrebovali takú maličkosť. Len aby Beyoncé z pódia zablahoželala mojej priateľke k tej 40-tke. Toľko predsa vieš urobiť, no nie? :)“
Daniel Krajcer 
  
 
 
"Moja bývalá priateľka oslavuje v týchto dňoch jubileum a preto som jej zakúpil dve vstupenky na koncert jej obľúbenej speváčky Beyoncé a následne kontaktoval svoju niekoľkoročnú známu Valériu Mudríkovú, aby som sa jej opýtal na možnosť uskutočniť zo strany speváčky toto narodeninové prekvapenie. Sám som to považoval za požiadavku akoby z inej planéty, ale bol som motivovaný snahou urobiť radosť blízkemu človeku. Keď mi Valika vysvetlila, s akými problémami momentálne zápasia pri zabezpečovaní účasti onkologického dievčatka na spomínanom koncerte, tak som okamžite reagoval, že to samozrejme chápem a viem, aké sú v živote priority. Uvedomujem si, že pre človeka nie je nič dôležitejšie ako jeho zdravie."
Daniel Krajcer


„Nebudem sa vážne zaoberať výzvami niekoho, kto nedokáže vyvodiť ani štipku sebareflexie voči sebe. Ľubomír Galko mal po škandále s odpočúvaním sám vrátiť preukaz liberálneho politika.“
Juraj  Miškov