14. 7. 2013

Zomrel Cory Monteith

Zomrel Cory Monteith 


Kanadského herca Coryho Monteitha, známeho predovšetkým ako Finn Hudson zo seriálu Glee (2009), našli v sobotu mŕtveho v jeho izbe v hoteli The Fairmont Pacific Rim vo Vancouveri. Príčina úmrtia nie je zatiaľ známa, určiť by ju mala pitva, ktorá je naplánovaná na pondelok. Polícia však vylúčila cudzie zavinenie, neuviedla ale, či v izbe našla niečo podozrivé. Monteith mal 31 rokov.
"S ľútosťou potvrdzujeme, že správy o úmrtí Coryho Monteitha sú pravdivé. Sme z toho v šoku a trúchlime nad touto tragickou stratou," uviedol hercov hovorca vo vyhlásení. Vancouverský policajný náčelník Doug LePard na tlačovej konferencii prezradil, že herec bol v piatok večer v meste s priateľmi a do svojej izby na 21. poschodí sa vrátil v sobotu v skorých ranných hodinách. "V piatok cez deň bolo v jeho izbe niekoľko ďalších osôb. Na základe videozáznamov však vieme, že v sobotu nadránom sa do izby vrátil sám, a preto predpokladáme, že v čase jeho smrti s ním nikto nebol," vyhlásil LePard s tým, že Monteith sa v hoteli ubytoval 6. júla a mal tam byť práve do soboty. "Keď sa včas neodhlásil, personál hotela šiel napoludnie za ním do izby a tam ho našli mŕtveho," dodal. V tom čase bol herec už niekoľko hodín po smrti.
Cory Monteith sa narodil 11. mája 1982 v Calgary a s herectvom začínal práve vo Vancouveri. V menších úlohách sa objavil napríklad v seriáloch ako Smallville (2001 - 2011), Stargate: Atlantis (2004 - 2009) alebo Hviezdna brána (1997 - 2007). Diváci ho mohli vidieť aj v romantickej komédii Monte Carlo (2011). Jeho najvýznamnejšou úlohou, ktorá ho preslávila, bola práve rola Finna v populárnom seriáli Glee, kde predvádzal aj svoje spevácke schopnosti. Jeho priateľkou bola kolegyňa z Glee Lea Michele. Tento rok na jar absolvoval liečbu závislosti od návykových látok, pre ktorú sa rozhodol sám. 

© 2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.