8. 12. 2015

MEDIA NEWS


MEDIA NEWS

 


Americká herečka Shailene Woodley bude účinkovať v seriáli Big Little Lies, ktorý nakrútia podľa knihy Veľké malé klamstvá (2014) autorky Liane Moriarty. Informáciu potvrdila Nicole Kidman počas Hindustan Times Leadership Summitu v Indii. V novinke spoločnosti HBO sa okrem oboch spomínaných herečiek predstaví tiež Reese Witherspoon, ktorá bude spolu so 48-ročnou Kidman aj výkonnou producentkou projektu Davida E. Kelleyho.

Dvadsaťštyriročná Shailene Woodley, vlastným menom Shailene Diann Ramirez Woodley, účinkovala v rokoch 2003 až 2004 v seriáli O.C. California (2003 - 2007). Do povedomia verejnosti sa dostala vďaka snímke Deti moje (2011) režiséra a scenáristu Alexandra Paynea. Za svoj výkon v tomto filme si vyslúžila nomináciu na Zlatý glóbus a získala Independent Spirit Award či MTV Movie Award. Účinkovala aj v seriáli The Secret Life of the American Teenager (2008 - 2013), kde stvárnila hlavnú hrdinku Amy Juergens a vo filmoch Na vine sú hviezdy (2014), Divergencia (2014) alebo Rezistencia (2015).


©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.Srbský premiér Aleksandar Vučič včera oznámil, že sa rozhodol odvolať z funkcie ministra obrany Bratislava Gašiča po tom, ako sa ten sexisticky vyjadril na adresu jednej miestnej novinárky. Informovala o tom dnes agentúra AP.
Vučič v súvislosti s incidentom uviedol, že Gašič "už ďalej nemôže byť ministrom obrany" a že musí odísť z funkcie.
Gašič vyvolal rozhorčenie verejnosti po tom, ako si pred ním pokľakla novinárka z televízie B92, aby tak pri rozhovore s politikom nebola v zábere kamier, ktoré ho snímali. Gašič jej správanie komentoval vetou: "Mám rád tieto novinárky, ktoré si tak ľahko kľaknú."
Srbský premiér Vučič na incident reagoval vyhlásením, že všetky srbské ženy treba chrániť. "Neexistuje nijaké vysvetlenie či ospravedlnenie, ktoré by mohlo by Bratislava Gašiča oprávniť na to, čo spravil." Odstúpenie politika požadovali ako novinári, tak aj opozičné strany, pričom Gašičovu poznámku označili za "šikanu, sexismuz a slovné násilie."
Samotný Gašič sa následne novinárke verejne ospravedlnil a vyhlásil, že "úprimne ľutuje", čo povedal. Podľa Vučiča "je dobré, že sa ospravedlnil, a že ľutuje, čo spravil, ale že to nestačí." Premiér dodal, že v nadchádzajúcich dňoch bude do funkcie vymenovaný nový minister obrany. Stane sa tak hneď ako sa doriešia "technické detaily".
AP pripomenula, že 48-ročný Gašič, pôvodne podnikateľ z juhovýchodného Srbska, bol až doposiaľ jedným z najbližších spolupracovníkov Vučiča a zároveň viceprezidentom premiérovej konzervatívnej Srbskej pokrokovej strany (SNS). Opozícia pritom jeho prepustenie z funkcie požadovala pre rôzne škandály v minulosti už mnohokrát; Vučič však takýto krok až doteraz odmietal.

Copyright © TASR 2015