23. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Televízna spoločnosť CBS oznámila, že v hlavnej úlohe pripravovaného rebootu seriálu MacGyver (1985 - 1992) sa predstaví americký herec Lucas Till. MacGyverovho najlepšieho kamaráta zo strednej školy Gunnera stvárni Joshua Boone. Pridali sa tak k Georgeovi Eadsovi, ktorého obsadenie potvrdili tvorcovia už skôr.
Dej novinky, ktorá bude zároveň prequelom pôvodného seriálu MacGyver, sa bude zameriavať na dvadsiatnika Angusa MacGyvera, ktorý sa stane členom tajnej organizácie. Tvorcovia by mali tiež prezradiť, ako sa agent naučil niekoľko svojich najznámejších trikov. Autormi scenára pilotnej epizódy sú Paul Downs Colaizzo a Brett Mahoney, o réžiu sa postará David Von Ancken. V seriáli MacGyver, ktorý si vyslúžil napríklad štyri nominácie na Primetime Emmy Awards, stvárnil titulnú postavu Richard Dean Anderson. Šesťdesiatšesťročný herec sa objavil aj vo filmoch MacGyver: Stratený poklad Atlantídy (1994) a MacGyver: Cesta do skazy (1994). 
Dvadsaťpäťročný Lucas Till debutoval filmom The Adventures of Ociee Nash (2003), po ktorom nasledovali snímky Walk the Line (2005), Pestúnka v akcii (2010), X-Men: Prvá trieda (2011), Svetová invázia (2011), Stokerovci (2013), X-Men: Budúca minulosť (2014) či Amazing Spider-Man 2 (2014). 

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané

 Ukrajinského novinára Heorhija Gongadzeho, ktorý sa na jeseň roku 2000 stal obeťou vraždy, pochovali včera v ukrajinskom Kyjeve za účasti niekdajších i súčasných poslancov, verejne činných osobnosti i kolegov-žurnalistov.
      Fotografi ani kameramani však na miesto poslednej rozlúčky prístup nemali, so slovami na rozlúčku tam na žiadosť pozostalých nemohli vystúpiť ani žiadni politici. Vyplýva to z informácií tlačovej agentúry MTI.
      Telo novinára, ktorého uniesli 16. septembra 2000, sa našlo bez hlavy v novembri 2000 v lese pri Kyjeve. Prípad vyvolal medzinárodný rozruch a pobúrenie.
      V roku 2013 na doživotie odsúdený páchateľ Oleksij Pukač tvrdil, že chcel novinára "iba zastrašiť". Keď ho škrtil remeňom, náhodou mu vraj zlomil krčný stavec. Pukač mal podľa indícií konať na základe príkazu od bývalého ukrajinského ministra vnútra Jurija Kravčenka, ktorého neskôr našli zastreleného. Pukačových spolupáchateľov odsúdili v roku 2008 na 12, resp. 13 rokov väzenia.
      Trestné stíhanie niekdajšieho ukrajinského prezidenta Leonida Kučmu, ktorý akúkoľvek spojitosť so zločinom odmietol, zastavili pre neprípustné nepriame dôkazy.
      Vdova po zavraždenom Myroslava Gongadzeová na pohrebe vyhlásila, že kauzu nemožno uzavrieť dovtedy, kým neodsúdia aj objednávateľov vraždy novinára a kritika vtedajšieho režimu, zakladateľa internetového serveru Ukrajinska pravda.

Copyright © TASR 2016