8. 6. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Austrálsky premiér Malcolm Turnbull a opozičný líder Bill Shorten sa zúčastnia v rámci predvolebnej kampane pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami na vôbec prvej politickej debate v dejinách, ktorá sa bude vysielať on-line.
Predseda vlády a líder konzervatívcov Turnbull potvrdil dnes uzatvorenie dohody so spoločnosťami Facebook a News Corp Australia, na základe ktorej sa diskusia naplánovaná na začiatok budúceho týždňa bude vysielať prostredníctvom live streamu. Cieľom je, aby sa duel dostal k širšiemu okruhu voličov. Dohodu o vysielaní predvolebnej diskusie on-line neskôr potvrdil aj šéf opozičných labouristov Bill Shorten, napísala agentúra AP.
Austrálsku predvolebnú kampaň pred parlamentnými voľbami tradične sprevádzajú tri televízne diskusie za účasti šéfov súperiacich politických strán. Turnbull a Shorten sa dosiaľ zúčastnili na dvoch z nich.
Turnbull v súvislosti s rozšírením vysielania tretej diskusie o internetové kanály uviedol, že Facebook a News.com.au sú platformy, prostredníctvom ktorých získava spravodajstvo množstvo Austrálčanov. Debatu budú môcť na svojich stránkach zdieľať aj ďalšie weby, ktoré o ňu prejavia záujem.
Vysielanie cez internet navyše umožní divákom zapájať sa do diskusie spôsobom, akým to tradičné televízne vysielanie neumožňuje, dodal Turnbull.
Predčasné voľby do oboch komôr parlamentu, ktoré budú vyvrcholením dosiaľ najdlhšej predvolebnej kampane v dejinách krajiny - v trvaní 74 dní -, sa v Austrálii konajú 2. júla.

Copyright © TASR 2016


Maďarský odvolací súd prisúdil opozičnej rozhlasovej stanici odškodnenie, v prepočte vyše 330 000 EUR, za to, že vláda premiéra V.Orbána sa ho po návrate k moci v roku 2010 snažila umlčať tým, že mu odmietala prideliť stálu frekvenciu.
Klubradio má dostať späť poplatky za licenciu v l.2010-2013, kedy nemohlo používať bezplatné frekvencie a jeho povesť poškodzovala mediálna rada menovaná vládou. Súd nariadil aj nové prejednanie žaloby rádia o náhradu ušlých príjmov.
Kampaň proti stanici bola dôsledkom neskôr zmierneného mediálneho zákona.

Zdroj: ČT TXT