17. 11. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americká sociálna sieť Twitter ohlásila, že po rokoch nátlaku zavedie nové opatrenia zamerané na ochranu svojich užívateľov pred šikanovaním a hrozbami online.
Informovala o tom agentúra DPA.
"Keďže sa aktivity na Twitteri dejú verejne a v reálnom čase, museli sme vyriešiť určité problémy, aby sme tak dokázali obmedziť nepatričný obsah," uviedla spoločnosť vo vyhlásení.
Twitter bol dlhodobo kritizovaný za to, že nerobí dosť pre prevenciu internetového trollingu a obťažovania. Problematika opäť vyvstala počas prezidentskej predvolebnej kampane v USA.
Podľa najnovších mediálnych správ bol tento problém jednou z príčin, prečo spoločnosť Disney ustúpila od zámerov kúpiť Twitter.
Nové opatrenia ponúkajú užívateľom možnosť skryť kľúčové slová, frázy a celé konverzácie z prichádzajúcich upovedomení. Twitter zároveň poskytne priamejší spôsob nahlásenia osoby, ktorá poruší zásady toho, čo môže a nemôže byť zverejnené na tejto platforme.
"Neočakávame, že sa tým ihneď odstráni nekorektné správanie užívateľov Twitteru. Úplne sa tomu zabrániť nedá. Zameriavame sa preto na rýchle zlepšovanie siete na základe toho, čo registrujeme," uvádza spoločnosť.
Twitter takisto pripravuje opatrenia zamerané na blokovanie ilegálneho obsahu a teroristickej propagandy.


Britská verejnoprávna vysielacia spoločnosť BBC v stredu oznámila, že rozšíri vysielanie svojho rozhlasu o ďalších 11 afrických a ázijských jazykov, aby sa dostalo k miliónom ďalších príjemcov na takých miestach, ako je napríklad Severná Kórea či Etiópia, Eritrea alebo Nigéria, kde je nestranné spravodajstvo ťažko dostupné.
Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.
Podľa vyjadrenia šéfa BBC Tonyho Halla ide o najväčšie rozšírenie vysielania World Service od 40. rokov minulého storočia.
BBC World Service začala vysielať v roku 1932 ako rozhlasová stanica pre anglicky hovoriacich obyvateľov britského impéria. Časom sa však zmenila na vysoko rešpektovaného poskytovateľa správ pre celý svet. V súčasnosti vysiela v 29 jazykoch a podľa odhadov sa jej správy každý týždeň dostanú k 246 miliónom ľudí po celom svete.
Rozšírenie vysielania je výsledkom finančnej injekcie vo výške 289 miliónov libier (vyše 336 miliónov eur), ktoré podľa minuloročného oznámenia vlády bude BBC dostávať až do roku 2020.
Britská vysielacia spoločnosť v dôsledku tejto injekcie zmenila svoje predchádzajúce rozhodnutie obmedziť vysielanie World Service. Rozšírenie vysielania je súčasťou širšej stratégie, ktorej cieľom je, aby Británia mala vo svete väčšie slovo, dodala agentúra Reuters.

Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung pokračuje v zahraničných nákupoch. Najväčší svetový výrobca inteligentných telefónov dnes oznámil prevzatie kanadského špecialistu v oblasti komunikačných služieb a krátkych správ NewNet Communication Technologies. Detaily kúpnej ceny neboli zverejnené. Informovala o tom agentúra DPA.
NewNet je popredný poskytovateľ formátu Rich Communications Services (RCS), ktorý by mal v budúcnosti nahradiť SMS a MMS správy. RCS funguje podobne ako komunikačné služby, ako sú WhatsApp, iMessage, ale podobne ako SMS umožňuje komunikáciu, ktorá nie je obmedzená na užívateľov nejakej aplikácie.
Samsung prevzatím spoločnosti NewNet posilňuje svoju podporu pre RCS. NeWNet bude naďalej fungovať nezávisle pod krídlami Samsungu

Copyright © TASR 2016