18. 11. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americká speváčka a herečka Madonna sa predstaví v populárnom segmente Carpool Karaoke televíznej relácie The Late Late Show with James Corden. Päťdesiatosemročná interpretka to naznačila prostredníctvom služby Instagram, kde zverejnila fotografiu s anglickým komikom. “Vozím sa po Manhattane s týmto kusiskom spaľujúcej lásky,“ napísala k snímke. Televízia CBS, ktorá program vysiela, neskôr potvrdila, že sa v ňom Madonna objaví. Kedy sa segment dostane na obrazovky zatiaľ nie je známe.
V Cordenovom Carpool Karaoke spievajú účinkujúci známe skladby počas jazdy v aute, pričom v minulosti sa v ňom ako hostia predstavili napríklad Lady Gaga, Red Hot Chili Peppers, Britney Spears, Selena Gomez, Jennifer Lopez, Adele, Stevie Wonder, Elton John, Chris Martin z Coldplay či prvá dáma Spojených štátov amerických Michelle Obama.
Madonna, celým menom Madonna Louise Ciccone, patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Hudobnú kariéru odštartovala začiatkom 80. rokoch v kapelách Breakfast Club a Emmy, no krátko na to sa vydala na sólovú dráhu. V roku 1983 vydala eponymný debutový album, po ktorom nasledovali Like A Virgin (1984), True Blue (1986), Like A Prayer (1989), Erotica (1992), Bedtime Stories (1994), Ray Of Light (1998), Music (2000), American Life (2003), Confessions On A Dance Floor (2005), Hard Candy (2008), MDNA (2012) a Rebel Heart (2015). Na konte má sedem cien Grammy a od roku 2008 je členkou Rock'n'rollovej siene slávy. Ako herečka sa predstavila v snímkach Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Dick Tracy (1990), Veľké víťazstvo (1992), Štyri izby (1995) alebo Evita (1996). Režírovala tiež filmy Špina a múdrosť (2008) a W.E. (2011).


Americká spoločnosť Netflix predstavila oficiálny trailer očakávaného seriálu Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events. Na začiatku dvaapolminútovej ukážky možno vidieť autora príbehu v podaní Patricka Warburtona, ktorý divákovi predstaví ťažký osud súrodencov Baudelaireovcov. Tí sa dostanú po smrti svojich rodičov do opatery strýka, grófa Olafa, ktorý ich však nemá rád a jediné čo chce, je získať ich dedičstvo. Na to, aby ho dostal, používa rôzne nástrahy a masky, pričom ho tiež vo videu počuť, ako sa deťom vyhráža, že ich dolapí.
Projekt je adaptáciou rovnomennej knižnej série od Lemonyho Snicketa (vlastným menom Daniel Handler, pozn. red.) a zameria sa na tri siroty - súrodencov Violet (Malina Weissman), Klausa (Louis Hynes) a Sunny Baudelairovcov. V ceste za šťastím a odhalením, čo je za smrťou ich rodičov, čelia rôznym skúškam, utrpeniu a nešťastným udalostiam vrátane ich opatrovníka zlomyseľného a nebezpečného grófa Olafa. Toho stvárni americký herec Neil Patrick Harris a okrem neho sa v projekte predstavia napríklad aj Joan Cusack, Alfre Woodard, Catherine O'Hara, Aasif Mandvi, Don Johnson či spomínaný Warburton. O réžiu novinky sa postará Barry Sonnenfeld, ktorý je spolu s autorom kníh aj výkonným producentom. Netflix sprístupní seriál v piatok 13. januára 2017, pričom si diváci a diváčky budú môcť pozrieť všetkých osem epizód naraz.

Najvyššia anglická futbalová súťaž Premier League predala práva na vysielanie televíznych prenosov zo svojich zápasov do Číny za 700 miliónov amerických dolárov. Lukratívna zmluva na tri roky obsahuje všetky stretnutia od sezóny 2019/2020. Agentúru AP o tom informovala nemenovaná osoba, rokovania ešte nie sú uzavreté, chýba doladiť detaily. Práva získala spoločnosť PPTV, čo je mediálna divízia skupiny Suning. Zaplatila za ne viac ako desaťnásobok toho, čo súčasný majiteľ Super Sports Media Group, ktorého stojí každá sezóna 20 miliónov USD. PPTV už prináša do Číny stretnutia španielskej La Ligy.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.