5. 12. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Medzinárodná pesničková súťaž Eurovízia by sa na budúci rok mohla konať v Moskve, a nie na Ukrajine, keďže tamojšie úrady čelia problémom s organizovaním podujatia. Medzi inými ťažkosťami sa spomína najmä financovanie, oznámili v nedeľu nemecké médiá.
Zdroje z organizačného výboru naznačili, že výber lokality súťaže by mohol napokon padnúť na ruskú metropolu. Takéto rozhodnutie by však mohlo byť zvlášť nepríjemné pre Ukrajinu ako pôvodného hostiteľa Eurovízie 2017, keďže ukrajinská speváčka Džamala zvíťazila v tomto ročníku.
Interpretka si prvenstvo v májovom finále v Štokholme vydobyla skladbou "1944", ktorú mnohí považujú za protiruskú. Šéfka ukrajinského parlamentného výboru pre zahraničné vzťahy Hanna Hopková pre denník Bild uviedla: "Ide o jasnú hrozbu, že sa podujatie uskutoční v inej krajine. Bola by to pre nás pohroma."
Európska vysielacia únia (EBU) varovala Kyjev, že môže prísť o právo hostiť Eurovíziu 2017. Medzi citovanými dôvodmi menovala byrokraciu, nevyhovujúcu legislatívu a ľahostajný prístup niektorých činiteľov k usporiadaniu súťaže. Podľa agentúry TASS má únia pre podobné situácie záložný plán.
EBU učiní finálne rozhodnutie o tom, či Ukrajina bude hostiť predmetnú súťaž, na svojom valnom zhromaždení 8. decembra. O právo privítať tento sledovaný kultúrny program sa uchádzali ukrajinské mestá Kyjev, Odesa, Dnipro, Ľvov, Charkov a Cherson, avšak 19 z 22 členov prípravného výboru hlasovali za Kyjev.Austrálsky herec Sam Worthington sa predstaví v seriáli Manifesto, ktorého tvorcovia sa inšpirovali skutočnými udalosťami. Dej novinky sa bude zameriavať na pátranie FBI po kriminálnikovi Tedovi Kaczynskom v podaní Paula Bettanyho. Štyridsaťročný Worthington stvárni agenta Jima "Fitza" Fitzgeralda. Réžiu má na starosti Greg Yaitanes, scenár zas Andrew Sodroski. Obaja pritom tiež vystupujú ako výkonní producenti, rovnako ako aj Kevin Spacey, Dana Brunetti, Troy Searer a John Goldwyn. Spomínaný Fitzgerald spolupracuje na produkcii projektu ako konzultant. Seriál televízie Discovery bude mať osem epizód.
Samuel Henry John Worthington sa narodil vo Veľkej Británii a už ako šesťmesačný sa presťahoval s rodinou do austrálskeho Perthu. Zlom v jeho hereckej kariére nastal v roku 2009, keď sa predstavil ako Jake Sully v dobrodružnom fantasy Avatar a tiež ako Marcus Wright v akčnom sci-fi Terminator Salvation. Následne si zahral Persea v snímke Súboj Titanov (2010), pričom túto úlohu si zopakoval aj v pokračovaní s názvom Hnev titanov (2012). Okrem toho účinkoval aj vo filmoch ako Včera v noci (2010), Dlh (2010), Muž na hrane (2012), Cake (2014), Sabotáž (2014), Únos Freddyho Heinekena (2015), Everest (2015) alebo Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu (2016).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.