30. 12. 2016

Zomrel Pierre Barouh

Zomrel Pierre BarouhVo veku 82 rokov zomrel francúzsky spevák, textár, skladateľ a herec Pierre Barouh, ktorého preslávila titulná pieseň romantickej drámy Muž a žena (1966). Smutnú správu potvrdila umelcova manželka Atsuko Ushioda, podľa ktorej v stredu podľahol infarktu. Ako uviedla, spevák bol predtým niekoľko dní v jednej z parížskych nemocníc.
Pierre Barouh sa narodil 19. februára 1934 v meste Levallois-Perret. V spomínanej snímke režiséra Clauda Leloucha si aj zahral, pričom stvárnil Pierra Gauthiera. Okrem titulnej skladby známej melodrámy s Anouk Aimée a Jean-Louisom Trintignantom v hlavných úlohách sa Barouh počas kariéry postaral tiež o šansónové piesne ako La bicyclette, Des ronds dans l'eau alebo Les Filles du dimanche. Lelouch ho obsadil aj do ďalších svojich filmov, vrátane snímok Iný muž, iná šanca (1977), Il y a des jours... et des lunes (1990) či Odvaha milovať (2005). Ukázal sa aj v slávnej komédii Žandár zo Saint Tropez (1964). Istý čas sa venoval aj réžii, na konte má filmy Ça va, ça vient (1972) a Le Divorcement (1979).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.