15. 3. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Tvorcovia úspešnej romantickej komédie Láska nebeská (2003) predstavili v pondelok prvý trailer jej krátkometrážneho pokračovania, ktoré pripravujú pri príležitosti charitatívneho podujatia Red Nose Day. V devätnásťsekundovej ukážke, ktorá mala premiéru v relácii The One Show britskej televízie BBC One, účinkuje Andrew Lincoln. Štyridsaťtriročný predstaviteľ Marka prostredníctvom kariet s nápismi láka divákov a diváčky na sledovanie špeciálu, pričom video je odkazom na známu scénu z populárnej snímky.
Desaťminútový film by mal ponúknuť náhľad do života viacerých postáv po štrnástich rokoch od udalostí z prvej snímky. Novinka s názvom Red Nose Day Actually sa na televízne obrazovky dostane 24. marca, keď ju odvysiela BBC One, 25. mája ju potom ponúkne americká televízia NBC. O vznik pokračovania sa postará Richard Curtis, ktorý nakrútil pôvodný film a je jedným zo zakladateľov charity Comic Relief. Tá každoročne organizuje spomínanú televíznu zbierku Red Nose Day, ktorú sprevádzajú vtipné skeče, paródie na súčasné televízne relácie či krátke pokračovania obľúbených projektov ako napríklad Čierna zmija (1983 - 1989) alebo Mr. Bean (1990 - 1995).
V snímke sa opäť predstavia aj Hugh Grant, Keira Knightley či Colin Firth. Okrem menovaných sa tam znova ukážu tiež Liam Neeson, Bill Nighy, Rowan Atkinson, Chiwetel Ejiofor, Martine McCutcheon, Lúcia Moniz, Marcus Brigstocke, Thomas Brodie-Sangster a Olivia Olson.
Láska nebeská sa odohráva v čase Vianoc a sleduje príbehy viacerých ľudí, ktorých životy sú nejakým spôsobom prepletené. Okrem spomínaných hercov a herečiek sa vo filme predstavili tiež Emma Thompson, Alan Rickman, Laura Linney, Rodrigo Santoro či Martin Freeman. Snímka si vyslúžila dve nominácie na Zlatý Glóbus či tri nominácie na ceny BAFTA, z ktorých jednu na víťazstvo premenil Bill Nighy. Ten získal ocenenie pre Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za stvárnenie muzikanta Billyho Macka. 


Americká televízia CBS si objednala seriál Young Sheldon, ktorý bude spinoffom obľúbeného sitkomu Teória veľkého tresku (2007). Novinka, o výrobe ktorej sa špekulovalo už vlani v novembri, sa zameria na detstvo jedného z hlavných protagonistov spomínaného projektu - nadpriemerne inteligentného teoretického fyzika Sheldona Coopera. Na televízne obrazovky by sa mala dostať vo vysielacej sezóne 2017/2018. 

Seriál predstaví spomínaného vedca ako deväťročného chlapca vyrastajúceho vo východnom Texase, ktorý navštevuje strednú školu. V titulnej úlohe sa predstaví Iain Armitage, známy napríklad zo seriálu Veľké malé klamstvá (2017), jeho matku Mary, ktorú v Teórii veľkého tresku stvárňuje Laurie Metcalfe, si zase zahrá Zoe Perry. V projekte sa tiež ukážu Lance Barber, Raegan Revord a Montana Jordan, ktorí by mali podľa informácií magazínu The Hollywood Reporter stvárniť Sheldonovho otca Georgea, jeho sestru - dvojča Missy a staršieho brata Georgea Jr.. 
Za vznikom projektu Young Sheldon stoja tvorcovia Teórie veľkého tresku Chuck Lorre a Steve Molaro. Jon Favreau by sa mal postarať o réžiu pilotu, pod ktorý sa podpíše aj ako výkonný producent. Predstaviteľ dospelého Sheldona, Jim Parsons, bude rozprávačom príbehu a spolu so spomínaným Lorreom, Molarom a Toddom Spiewakom bude tiež výkonným producentom. Dátum premiéry ani počet epizód seriálu zatiaľ nie sú známe. 
Sitkom Teória veľkého tresku sa zameriava na vedcov, ktorým sa do života priplietla krásna mladá žena, a okrem Lorrea a Molara za ním stojí aj Bill Prady. Seriálu sa okrem úspechu u divákov podarilo dosiahnuť aj uznanie kritiky. Na konto si dva razy pripísal cenu asociácie televíznej kritiky pre najlepší komediálny seriál (2009, 2013). Spomedzi hercov a herečiek najviac žiari spomínaný Jim Parsons, ktorý získal štyri ceny Primetime Emmy (2010, 2011, 2013, 2014) i Zlatý glóbus (2011). Okrem neho v sérii účinkujú Johnny Galecki (Leonard), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard), Kunal Nayyar (Raj), Mayim Bialik (Amy) či Melissa Rauch (Bernadette). 

 


©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Samozvanú Doneckú ľudovú republiku (LR) bude v máji na pesničkovej súťaži o Veľkú cenu Eurovízie zastupovať Nikita Džigurda, ktorý sa občanom tejto odštiepeneckej republiky v Donbase stal len minulý týždeň.
Ako informoval na svojej stránke na sociálnej sieti Instagram, jeho účasť odobril najvyšší predstaviteľ DĽR Denis Pušilin.
Džigurda, ktorý bol sovietskym a potom ukrajinským hercom, režisérom, scenáristom a spevákom, želanie stať sa občanom DĽR vysvetlil svojím "nesúhlasom s oficiálnou politikou Kyjeva a činnosťou ukrajinských nacionalistov". Svojrázny umelec, ktorý sa okrem iného preslávil rôznymi škandálmi, žiadal aj o ruské občianstvo, ale bol odmietnutý.
Rusko bude na súťaži Eurosong zastupovať 27-ročná speváčka Julija Samojlovová, ktorá sa predstaví piesňou Flame Is Burning.
Ukrajinská tajná služba SBU už v pondelok avizovala, že Samojlovovú preverí a na základe toho rozhodne, či speváčke povolí vstup na územie Ukrajiny.
Ukrajinský minister vnútra Anton Heraščenko v utorok pripustil, že Samojlovovú v prípade, že by robila "politické vyhlásenia", môžu na Ukrajinu aj nepustiť.
Dodal však, že ak Samojlovová "verejne nevystupovala v prospech anexie Krymského polostrova a agresie voči Ukrajine", nevidí žiadny problém, ktorý by bránil jej účasti na súťaži o Veľkú cenu Eurovízie. Dodal, že Ukrajina sa bude len tešiť vystúpeniu predstaviteľa Ruska.
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov medzičasom v Moskve potvrdil, že Samojlovová na okupovaný Krym zavítala.

Ukrajinský šoumen Nikita Džigurda prišiel o občianstvo samozvanej Doneckej ľudovej republike (DĽR), pretože ho dostal omylom. Oznámil to dnes vodca DĽR Alexandr Zacharčenko.
      "Dekrét o zrušení jeho občianstva DĽR bol už podpísaný. Bola to chyba, za ktorú sa ľuďom v Donbase ospravedlňujem," uviedol Zacharčenko, ktorého citovala proseparatistická Donecká tlačová agentúra (DAN). Pripomenula, že Džigurda získal občianstvo DĽR nedávno, a to 9. marca.
      Džigurda v pondelok na svojej stránke na sociálnej sieti Instagram oznámil, že sa chystá zastupovať DĽR na pesničkovej súťaži o Veľkú cenu Eurovízie, ktorá bude v máji. Tvrdil, že jeho účasť odobril predseda Národnej rady DĽR Denis Pušilin.
      Džigurda, ktorý bol sovietskym a potom ukrajinským hercom, režisérom, scenáristom a spevákom, želanie stať sa občanom DĽR vysvetlil svojím "nesúhlasom s oficiálnou politikou Kyjeva a činnosťou ukrajinských nacionalistov". Svojrázny umelec, ktorý sa okrem iného preslávil rôznymi škandálmi, žiadal aj o ruské občianstvo, ale bol odmietnutý.


Copyright © TASR 2017