16. 4. 2017

Zomrel Clifton James

Zomrel Clifton James

Americký herec Clifton James zomrel vo veku 96 rokov v oregonskom Gladstone na komplikácie s cukrovkou. Informáciu potvrdila pre agentúru Associated Press jeho dcéra Lynn James. "Bol priateľský človek a všetci ho milovali. Nemyslím si, že mal nejakého nepriateľa. Sme požehnaní, že bol súčasťou našich životov," vyjadrila sa Lynn James.
George Clifton James sa narodil 29. mája 1920 vo washingtonskom Spokane ako najstarší z piatich súrodencov. Počas druhej svetovej vojny slúžil v armáde a ocenili ho dvomi Purpurovými srdcami, Bronzovou a Striebornou hviezdou. Po vojne sa presťahoval do New Yorku a venoval sa herectvu. Jeho najznámejšou úlohou je šerif J.W. Pepper v bondovkách Žiť a nechať zomrieť (1973) a Muž so zlatou zbraňou (1974). Okrem toho si zahral napríklad v snímkach Frajer Luke (1967) či Ohňostroj márnosti (1990).

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.