9. 5. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Spoločnosť UPC Česká a Slovenská republika predala ku koncu prvého štvrťroka tohto roka vyše 1,52 milióna digitálnych služieb, čo bolo o 15,2 tisíca viac ako na konci roka 2016. Pokrytie širokopásmovej siete UPC na konci prvého kvartálu sa zvýšilo na 2 017 500 domácnosti v Českej republike a na Slovensku, čo je o 6 tisíc viac ako na konci vlaňajška. Išlo o o 4 000 domácností viac v Českej republike a o 2 000 domácností viac na Slovensku. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe.
Najväčší nárast spoločnosť dosiahla v oblasti internetových služieb, kde sa počet užívateľov štvrťročne zvýšil o 9 900 na celkom 611 800 zákazníkov. Nárast zaznamenala spoločnosť UPC aj v segmente televíznych služieb, kde evidovala celkovo 680 100 užívateľov, teda o 9 600 viac ako na konci roku 2016.
Spoločnosť UPC patrí medzi najväčších poskytovateľov TV, internetových a telefónnych služieb v Českej republike a Slovenskej republike. Firma je súčasťou spoločnosti Liberty Global plc, najväčšieho medzinárodného poskytovateľa káblových služieb, pôsobiaceho vo viac ako 30 krajinách v Európe, Latinskej Amerike a Karibiku.
  
©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané. 


Na internete sa objavila ďalšia nahrávka, ktorá má zachytávať šéfa ANO Andreja Babiša s novinárom Markom Přibilom.   
Na schôdzke novinár Babišovi odovzdáva dokumenty týkajúce sa policajného  vyšetrovanie prípadu Beretta, kde
išlo o vynášanie informácií z trestného  spisu. Podľa slov Přibila by informácie poškodili ČSSD a ODS.                     Babiš sa s novinárom dohaduje na termíne zverejnenie. Přibil navrhuje, že zariadi uverejnenie v denníku Právo, aby
článok nevyšiel v MF Dnes, kde novinár  pracoval a ktorú vlastnil Babiš.


Predseda hnutia ANO a minister financií  Andrej Babiš v reakcii na novú uverejnenú nahrávku oznámil, že sa stal obeťou
provokácie nastrčeného agenta. Nahrávky  sú podľa neho zostrihané a sám je na nich pasívne, novinár mu údaje vnucuje.             Babiš pripomenul špekulácie, podľa ktorých  Marek Přibil, s ktorým na nahrávkach  hovorí a ktorý pracoval pre MF Dnes,
mal "kontakty na kmotrov". Nevylúčil  ani vplyv politických oponentov.
Ide o likvidačnú kampaň , ktorá zakrýva korupciu na ministerstve školstva, tvrdí Babiš v SMS správe zaslanej ČTK.


Juhomoravskí policajti sa zaoberajú  stránkou na Facebooku, ktorá vyzývala  k lynčovaniu študentky známe z prvomájového protestu v Brne. Prijímajú kroky na zaistenie bezpečia dievčatá a zvažujú právnu kvalifikáciu. Dotknutá 16-ročné dievča považuje za alarmujúce, že sa niekto vyhráža ľuďom, ktorí sa stavajú proti fašizmu. Oceňuje rýchlu reakciu polície.
Fotografia skautky, ktorá sa pri prvomájovom proteste v Brne postavila proti priaznivcom krajnej pravice, vyvolala veľký
 záujem českých i zahraničných médií. Zverejnili ju napríklad britský denník  The Guardian, či americká stanica CNN.

Spoločnosť Facebook musí mazať nenávistné príspevky, potvrdil včera viedenský odvolací súd. Prevádzkovateľ rovnomennej sociálnej siete by podľa neho mal byť schopný proces odstraňovania nevhodných správ automatizovať, informovala agentúra Reuters.
Facebook má podľa rakúskeho súdu mazať príspevky považovanej za prejav nenávisti. Verdikt odvolacieho súdu navyše sprísňuje predchádzajúce súdne rozhodnutie o povinnosť mazať tieto príspevky nielen v Rakúsku, ale naprieč celou internetovou platformou.
Podľa Reuters ide o víťazstvo aktivistov, ktorí sa usilujú o to, aby prevádzkovatelia sociálnych sietí bojovali proti takzvanému trollovaný, teda zapájanie anonymných účastníkov do internetových diskusií s cieľom vyprovokovať ostatných užívateľov k emotívny odozve. V Rakúsku podnet na súd podali Zelení po urážkach namierených na ich predsedníčku Evu Glawischnigovú.
Urážky ako napríklad "podlá Zradkyňa národa" alebo "Peniazmi plnená blbka" boli šírené z falošného profilu na meno "Michaela Jašková", uviedla agentúra APA.
Rakúski Zelení teraz budú usilovať o ešte prísnejšie súdny výrok a záležitosť chcú predložiť najvyššiemu súdu. Facebook by podľa nich potom musel mazať nielen konkrétne inkriminovaný príspevok, ale aj jemu podobné, a musel by identifikovať majiteľa falošných účtov. Facebook by tiež mal platiť súdne poplatky spojené s žalobami na túto sociálnu sieť.
Tiež inde v Európe zákonodarcovia zvažujú, ako donútiť Facebook, Google, Twitter a ďalšie internetové platformy na urýchlené odstraňovanie prejavov nenávisti alebo podnecovanie násilia.

Nemecká vláda v máji schválila plán, ktorý má umožniť ukladať prevádzkovateľom sociálnych sietí pokuty až 50 miliónov dolárov (vyše 1,3 miliardy Sk), ak nevhodné príspevky neodstráni. Celoeurópske pravidlá v tejto veci zvažuje aj Európska únia.

Copyright ČTK ©2017