15. 6. 2017

V koalícii nie je pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS kríza

V koalícii nie je pre voľbu 

generálneho riaditeľa RTVS kríza

 V koalícii podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára nie je pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS kríza. Ako povedal Bugár dnes pred novinármi, spájanie sa Smeru a SNS s opozičnými stranami pri výbere Jaroslava Rezníka za nového riaditeľa RTVS nie je porušenie koaličnej zmluvy, pretože tá sa týka programového vyhlásenia vlády.
Bugár však tvrdí, že odteraz nebude môcť byť koalíciou predložená žiadna personálna nominácia bez toho, aby sa na nej dohodla celá trojkoalícia. Týka sa to aj voľby členov Súdnej rady. „O ďalších nomináciách musí byť dohoda v koalícii. To sa týka aj nominácie Moniky Jankovskej,“ zdôraznil Bugár.
Podľa predsedu Mosta-Híd ešte dnes bude o nominácii Jankovskej rokovať ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská s premiérom Robertom Ficom. „Žitňanská nikdy nehovorí len tak do vzduchu. Ak niečo hovorí, je to vážne,“ povedal Bugár, ktorý očakáva, že Smer a SNS pri voľbe člena Súdnej rady Most-Híd neobídu tak, ako v prípade riaditeľa RTVS. Jankovská pôsobí ako štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti. Žitňanská s jej nomináciou do Súdnej rady SR nesúhlasí. Dokonca uviedla, že ak bude Jankovská zvolená, podá demisiu.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.