23. 9. 2013

Reakcia na ďalšiu reportáž televízie Markíza o SPP

 
Reakcia na ďalšiu reportáž
televízie Markíza o SPP
 
 
 Markíza nechala tému o SPP spracovať redaktorovi, za ktorého reportáž o tej istej téme už v minulosti dostala sankciu od Rady pre vysielanie a retransmisiu.
      Televízia Markíza ani počas víkendu vo svojom spravodajstve neuviedla na pravú mieru informácie, ktoré odvysielala v uplynulých dňoch v súvislosti so snahou vlády o prevzatie materskej spoločnosti SPP, napriek tomu, že sa tejto téme opäť retrospektívne venovala. Diváci sa opäť nedozvedeli, že aj počas Radičovej vlády sa odvolávanie premiérky v NR SR dialo v noci, že ľudia, ktorí vykrikovali na balkóne pléna NR SR, z ktorých jeden hodil do recepčnej monitor, boli zorganizovaní politickou stranou OĽaNO, že z videozáznamu je zreteľné, že fyzický konflikt počas chôdze rozpútal poslanec OĽaNO Igor Matovič, že ten istý Matovič, ktorý kritizoval poslancov Smeru-SD za údajné požitie alkoholu, sám v minulosti priznal, že pil priamo v budove NR SR, ako sa ani nedozvedeli kontext samotnej témy o SPP.
      Nepomohol ani vecný a konkrétny protest vlády SR a poslaneckého klubu Smeru-SD. Namiesto toho nechala TV Markíza pokračovať v tejto téme redaktora Tomáša Veleckého, za ktorého reportáž jej Rada pre vysielanie a retransmisiu v nedávnej minulosti uložila sankciu pre porušenie zákona. Postup televízie je o to zarážajúcejší, že redaktor sa v inkriminovanej reportáži tiež venoval téme SPP, presnejšie jeho odkúpeniu spoločnosťou EPH, pričom neváhal použiť aj vety ako napríklad: "Vláda Roberta Fica uzavrela obchod s českými a slovenskými miliardármi." Pritom vláda Roberta Fica nič nekupovala, ani nepredávala a naopak, ako je známe, bola to vláda Mikuláša Dzurindu, ktorá predala SPP zahraničným investorom z Nemecka a Francúzska a tí ho následne predali EPH.

      Informáciu TASR poskytli z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.