20. 10. 2015

31. ročník pesničkovej súťaže RTVS Košický zlatý poklad spoznal víťaza

31. ročník pesničkovej súťaže RTVS
Košický zlatý poklad spoznal víťaza


Na základe rozhodnutia výberovej komisie a SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko sa do finále prebojovalo 12 skladieb, ktoré zazneli v podaní spevákov a skupín z celého Slovenska. V nesúťažnej časti večera účinkovali Peter Cmorik a víťaz predchádzajúceho ročníka súťaže Kristián Dufinec so skupinou Iconito. O víťazoch rozhodla odborná porota v zložení Peter Bič, Zoltán Sallai, Peter Cmorik, Juraj Vančík, Vincent Štofaník a Juraj Hidvéghy, výsledky vyhlásil predseda poroty Igor Timko z kapely No Name.
Tretie miesto a finančnú cenu 150 eur získala pieseň Fantázia autorov Pavla Brezinu a Jany Jónášovej v podaní skupiny Jana Jónášová kvartet. Druhé miesto a finančnú cenu 300 eur získala pieseň autorov Pavla Kusého a Štefana Svetského Ako motýľ v podaní Ely Martinčekovej. Prvé miesto a finančnú cenu 450 eur získala pieseň autorov Kataríny Demskej, Juraja Kováča a Petra Telepčáka s názvom Len ty v podaní skupiny Stark band. Súčasťou ceny pre absolútneho víťaza je aj videoklip k víťaznej piesni.
Košický Kulturpark bol do posledného miesta zaplnený milovníkmi pôvodnej slovenskej populárnej hudby, výborný výkon podal i moderátor Roman Bomboš. V priamom prenose si skvelú atmosféru mohli vychutnať aj poslucháči Rádia Slovensko a Rádia Regina.
"Štart do štvrtej dekády tejto jedinečnej súťaže sa vydaril, archív slovenskej populárnej hudby je bohatší o dvanásť nových piesní. Bola to skvelá prezentácia mladých začínajúcich autorov a interpretov, len pre ilustráciu uvádzam, že interpretka piesne, ktorá získala 2. miesto, má len 14 rokov. Som veľmi rád, že táto súťaž motivuje finalistov k ďalšej tvorbe. O tom, že sa to naozaj deje, presvedčil svojím výborným vystúpením aj víťaz predchádzajúceho ročníka. Všetkým, ktorí sa do aktuálneho ročníka súťaže prihlásili, ešte raz ďakujem, víťazom gratulujem a teším sa na ďalší, už 32. ročník Košického zlatého pokladu," povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice a zároveň riaditeľ súťaže Košický zlatý poklad Juraj Hidvéghy.
Televízny hudobný dokument z podujatia odvysiela Dvojka v pondelok 9. novembra.