20. 10. 2015

Q Awards

Q AwardsBritský hudobný mesačník Q rozdal v pondelok v Londýne svoje výročné ceny. O víťazoch a víťazkách Q Awards pritom opäť rozhodli čitatelia a čitateľky tohto magazínu.
V kategórii Najlepší sólový umelec bodoval Ed Sheeran. Trofej pre najlepšieho nováčika si z rúk Toma Jonesa prevzal James Bay. Skladbu Gunga Din od The Libertines vyhlásili za najlepšiu pieseň. Medzi videoklipmi sa darilo formácii Florence and the Machine s videom ku skladbe Ship to Wreck.
Druhá štúdiovka skupiny Noel Gallagher's High Flying Birds s názvom Chasing Yesterday (2015) triumfovala v kategórii Najlepší album. "Uspeli sme, pretože môj album bol lepší než ostatné. Chcel by som sa poďakovať producentovi, ktorým som ja," uviedol líder kapely Noel Gallagher, ktorý sa preslávil v už nefungujúcich Oasis.
Duo Royal Blood označili za najlepšiu koncertnú kapelu. Hudobník a producent Mark Ronson uspel v kategórii Q Hero. Skupina Foals si vyslúžila titul Najlepší súčasný svetový interpret. Rockovú kapelu New Order ocenili za výnimočný prínos hudbe a kvarteto Duran Duran zvolili za Idol magazínu Q.
Šesťdesiatsedemročný gitarista kapely Black Sabbath Tommy Iommi si prevzal Gibson Les Paul Award. "Nikdy som si nemyslel, že dostanem takéto niečo. Keď sme začínali hrať, naším hlavným cieľom bolo, aby sme si mohli zahrať v Londýne. Nič si neplánujete. Jednoducho to robíte, pretože to milujete," vyjadril sa muzikant.
Skupina Soul II Soul a ich debutová nahrávka Club Classics Vol. One (1989) uspeli v kategórii Klasický album. Za klasický singel označili Bohemian Rhapsody od Queen. Garyho Numana ocenili za inovácie v oblasti zvuku.©2015, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.