8. 2. 2016

ANNIE AWARDS

ANNIE AWARDS

Tohtoročný 43. ročník Cien Annie za animáciu bol radostnou udalosťou pre animovaný detský film V hlave o pocitoch. Štúdio Pixar zaň včera večer na slávnosti v Los Angeles prevzalo spolu 10 cien Annie vrátane ceny za najlepší animovaný film roka, informovala tlačová agentúra AP.
Film V Hlave získal aj cenu Annie za najlepšiu réžiu pre režiséra Petera Doctera, za najlepší scenár pre Meg LaFauveovú a Josha Cooleyho a za výnimočný úspech pri hlasovom herectve pre Phyllis Smithovú, ktorá bola v anglickej verzii filmu hlasom Smútku.
Týmito víťazstvami si film V hlave upevnil svoje postavenie favorita na Oscarov.
Film Dobrý dinosaurus priniesol dnes štúdiu Pixar 11. cenu Annie za najlepšie animované efekty v animovanom filme.
Iný film nominovaný na Oscara, Revenant: Zmŕtvychvstanie, získal cenu za vynikajúcu animáciu postavy v hranom filme, a to za medveďa, ktorý napadol lovca v podaní Leonarda DiCapria.
Cenu Annie pre najlepší animovaný krátky film si odniesla snímka World of Tomorrow (réžia Don Hertzfeldt), ktorá tiež bola nominovaná na Oscara.
Ceny Annie (Annie Awards) oceňujú v množstve kategórií to najlepšie v animácii v uplynulom roku vo filme, televízii, ale aj reklame a počítačových hrách.

Copyright © TASR 2016