10. 2. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Novinárku Anabel Salazarovú, ktorú v mexickom štáte Veracruz uniesli tento týždeň neznámi ozbrojenci, našli v noci nadnes mŕtvu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.
Salazarovej telo sa našlo na diaľnici v susednom štáte Puebla a identifikovať ju pomohli jej rodinní príslušníci, uvádza sa vo vyhlásení štátneho prokurártora vo Veracruze.
Salazarovú, ktorá sa ako novinárka zaoberala organizovaným zločinom a písala pre miestny denník v meste Orizaba, uniesli ozbrojenci z jej domu neďaleko mesta v pondelok nadránom a odviezli ju na neznáme miesto.
Prokuratúra v súčasnosti preveruje "všetky prípadné Salazarovej kontakty", pretože údajne bola videná v spoločnosti nemenovaného člena drogového kartelu Zetas, keď ho v roku 2014 zatkli.
Odkedy sa v roku 2010 ujal funkcie guvernéra Veracruzu Javier Duarte, bolo v tomto juhomexickom štáte zavraždených 15 novinárov a ďalší traja sú nezvestní.
Duarte tvrdí, že väčšina zo zabitých novinárov mala kontakty na podsvetie alebo sa stali obeťami bežných zločinov, za čo si opakovane vyslúžil kritiku medzinárodnej novinárskej obce.

Americká mediálna spoločnosť Time Warner, vlastník filmových štúdií Warner Bros a televíznych kanálov HBO, CNN a DC Comics, či káblovej televíznej siete Turner, dnes oznámila, že jej zisk v 4. štvrťroku 2015 vzrástol o 8 % a prekonal aj odhady analytikov. Vďačí za to nižším daňovým nákladom a lepším tržbám HBO a Turner, zatiaľ čo jej náklady na športové stanice vzrástli. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.
Zisk Time Warner v posledných troch mesiacoch 2015 bez započítania jednorazových položiek vzrástol na 857 miliónov USD (762,73 milióna eur), čo predstavuje 1,06 USD na akciu, zo 718 miliónov USD alebo 86 centov/akcia v 4. kvartáli 2014. Analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg, pritom očakávali zisk v priemere 1 USD na akciu.
Prevádzkový zisk Time Warner za tri mesiace do konca decembra stagnoval na úrovni 1,4 miliardy USD.
Tržby spoločnosti v 4. štvrťroku klesli o 6 % na 7,1 miliardy USD a zaostali za odhadmi analytikov, ktorí počítali s tržbami vo výške 7,5 miliardy USD.
Tržby káblovej siete Turner pritom vzrástli o 2 % na 2,7 miliardy USA, tržby televíznej stanice HBO sa zvýšili o 6 % na 1,4 miliardy USD, ale tržby filmových štúdií Warner Bros klesli o 13 % na 3,3 miliardy USD.

Copyright © TASR 2016