25. 2. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Americká herečka Sarah Michelle Gellar sa predstaví v pilotnom filme seriálu Cruel Intentions. Projekt vzniká ako pokračovanie snímky Veľmi nebezpečné známosti z roku 1999, v ktorej sa okrem Gellar predstavili Ryan Phillippe, Reese Witherspoon a Selma Blair. Tridsaťosemročná rodáčka z New Yorku o svojej účasti na snímke informovala prostredníctvom služby Instagram, kde zverejnila koláž z fotografií, na ktorých je spolu s tvorcami pôvodného filmu - režisérom Rogerom Kumbleom a výkonným producentom Nealom Moritzom.
Dej novinky sa bude odohrávať približne 15 rokov po udalostiach z pôvodnej snímky a bude sledovať Kathryn Merteuil (Sarah Michelle Gellar), ako sa snaží prevziať kontrolu nad rodinnou firmou a nad synom nevlastného brata Sebastiana Valmonta (Ryan Phillippe).
Ako režisér sa na pilote podieľa spomínaný Kumble, ktorý sa spojil s Lindsey Rosin a Jordanom Rossom, aby s nimi napísal aj scenár. Snímka, ktorú nakrúti spoločnosť Sony Pictures Television, by mala byť hotová do októbra. Seriál bude vysielať televízna stanica NBC.
Film Veľmi nebezpečné známosti vznikol na motívy románu Nebezpečné známosti francúzskeho spisovateľa Choderlosa de Laclosa. Rozpráva príbeh bohatých nevlastných súrodencov Sebastiana Valmonta a Kathryn Merteuil, ktorí sa radi zahrávajú s citmi druhých. Po tom, čo sa stavia o to, že Sebastian zvedie Annette Hargrove (Reese Witherspoon), sa obaja zamotajú do nebezpečenstiev svojej vlastnej hry. Snímka pre štvoricu spomínaných hercov znamenala prelom v kariére. Na titul síce nadviazali dve filmové pokračovania, úspech prvej snímky však nedosiahli.
Sarah Michelle Gellar je známa najmä ako Buffy Summers zo seriálu Buffy, premožiteľka upírov (1997 - 2003). Účinkovala aj vo filmoch Viem, čo ste robili minulé leto (1997), Vreskot 2 (1997), Scooby-Doo (2002), americkom remakeu japonského hororu Nenávisť (2004), Nešťastne až naveky (2006), V zajatí osudu (2007) či filmovej adaptácii románu Paula Coelha Veronika sa rozhodla zomrieť (2009).

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.