24. 2. 2016

SLOVAK WEB NEWS

SLOVAK WEB NEWS

Slováci preferujú pripájanie sa na internet pomocou mobilných zariadení viac než obyvatelia väčšiny ostatných krajín strednej a východnej Európy (CEE). V súčasnosti už štvrtina zobrazení internetových stránok na Slovensku pochádza z mobilných zariadení. Ukázal to výskum, ktorého výsledky prezentovala obchodno-poradenská spoločnosť Gemius.
Spoločnosť oznámila, že takmer 25 percent zobrazení stránok vykonávaných na webových portáloch zapojených do výskumu AIM monitor pochádza z iných zariadení, než sú klasické počítače. Ide predovšetkým o mobilné telefóny a tablety, ale aj o ďalšie zariadenia ako herné konzoly, televízie a prehrávače DVD a BlueRay.
Slovensko je tak na druhom mieste v regióne CEE v počte mobilných zobrazení stránok, priblížila Izabela Urbanová zo spoločnosti Gemius Slovakia.
Najvyšší podiel takzvaných nepočítačových zobrazení bol zaznamenaný v Chorvátsku (38,8 %), za ním nasleduje Slovensko (24,3 %) a Maďarsko (22,5 %). Najnižší podiel mobilných zobrazení – iba 4,4 percenta je na Ukrajine.
Gemius vysvetlila, že uvedené dáta sa týkajú navštevovaných webových stránok a nezahŕňajú aplikácie nainštalované v smartfónoch, tabletoch a ďalších zariadeniach.

Copyright © TASR 2016