2. 6. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Dan Stevens

Pripravovaný seriálový spin-off filmovej série o X-Menoch s názvom Legion začnú v USA vysielať začiatkom budúceho roka. Informovali o tom zástupcovia televízie FX, ktorá si osemdielny projekt z dielne spoločnosti Marvel objednala. Presný dátum premiéry zatiaľ nestanovili. Nakrúcanie seriálu sa začne v lete vo Vancouveri, pričom jeho výkonnými producentmi budú Noah Hawley, ktorý pracoval na seriáli Fargo (2014), či Lauren Shuler Donner, Bryan Singer a Simon Kinberg. Tí sa podieľali napríklad na snímke X-Men: Budúca minulosť (2014).
Hlavným hrdinom seriálu je mladý muž David Haller bojujúci s mentálnou chorobou, ktorého stvárni anglický herec Dan Stevens. Pre hlasy v hlave mu diagnostikujú schizofréniu a on musí navštevovať psychiatrické kliniky. Po stretnutí s jedným pacientom si začne uvedomovať, že hlasy a vízie, ktoré ho sprevádzajú, možno nie sú nereálne. V projekte sa tiež predstavia Rachel Keller, Jean Smart, Aubrey Plaza, Jeremie Harris, Amber Midthunder, Katie Aselton a Bill Irwin.
Prvá snímka zo sveta, kde spolu s ľuďmi žijú aj mutanti s nadprirodzenými schopnosťami, mala premiéru v roku 2000 pod názvom X-Men. Nasledovali tituly X-Men 2 (2003), X-Men: Posledný vzdor (2006), X-Men Origins: Wolverine (2009), X-Men: Prvá trieda (2011), Wolverine (2013), X-Men: Budúca minulosť (2014) a X-Men: Apokalypsa (2016), ktorá mala slovenskú premiéru 19. mája. Do série patrí aj film Deadpool (2016) o rovnomennom antihrdinovi.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Anonym včera pohrozil bombovým útokom v Poslaneckej snemovni Českej republiky v Prahe, ktorá následne predčasne ukončila svoje dnešné rokovanie. Údajné uloženie bomby nahlásil aj v Českej televízii na Kavčích horách, ktorú museli opustiť všetci, ktorí sa priamo nepodieľali na vysielaní. Ďalšie bomby mali byť v Kriminalistickom ústave a v budove Vrchného súdu. Novinky.cz informovali, že polícia žiadnu nálož neobjavila.

Copyright © TASR 2016