13. 7. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Finále futbalových majstrovstiev Európy medzi Francúzskom a Portugalskom sledovalo v USA priemerne 5,9 milióna televíznych divákov. V porovnaní s vyvrcholením ME 2012 nastal mierny nárast, kyjevský triumf Španielov nad Talianmi vtedy oslovil 5,76 milióna Američanov. Stanica ESPN zaznamenala v nedeľu 4,54-miliónovú sledovanosť anglickej verzie prenosu (4,57 v roku 2012), španielsky komentár využilo 1,4 milióna futbalových priaznivcov. Kanál WatchESPN prispel 237-tisíc divákmi.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Nemecká polícia spustila celoštátne razie proti ľuďom podozrivým zo zverejňovania nenávistných odkazov na internetových sociálnych sieťach, informovala dnes agentúra AP.
Nemecká spolková polícia uviedla, že prehľadala domovy zhruba 40 ľudí, väčšinou pre podozrenie zo zverejňovania krajne pravicových alebo antisemitských materiálov.
Nemecké zákony obmedzujú slobodu prejavu, ak obsahuje podnecovanie násilia, velebenie nacizmu, rasovú diskrimináciu alebo popieranie holokaustu.
Spolkový minister vnútra Thomas de Maiziere v dnešnom vyhlásení uviedol, že zákony sa musia vzťahovať aj na internet. Jeho kancelária poznamenala, že migranti a aktivisti, ktorí vystupujú proti krajne pravicovému extrémizmu, sú obzvlášť častým terčom nenávistných prejavov na internete.

Copyright © TASR 2016