15. 7. 2016

RTVS NEWS

RTVS NEWS
 

Šport, ale aj filmová klasika, reprízy obľúbených relácií a seriálov a prípravy na výročia začiatku vysielania Slovenskej televízie a Slovenského rozhlasu dominujú letnej vysielacej štruktúre Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Športové udalosti leta, ako aj predsedníctvo SR v Rade EÚ prinášajú počas celý letných prázdnin oba televízne kanály aj rádiá patriace pod Slovenský rozhlas (SRo) RTVS. Dopĺňajú ich tradičné letné programy venované napríklad poznávaniu krás Slovenska, letným hudobným festivalom či dovolenkovým témam. Vyplýva to z informácií o letnej vysielacej štruktúre, ktorú vedenie RTVS predstavilo Rade RTVS v máji.
Po majstrovstvách Európy vo futbale odvysiela Jednotka RTVS v auguste otvárací a záverečný ceremoniál letných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro a aj vybrané prenosy z olympiády. Jednotka zároveň 9. augusta pozve všetkých priaznivcov futbalu na priamy prenos Superpohára UEFA. Až do 24. júla prináša Dvojka prenosy z 103. ročníka najdôležitejších pretekov profesionálnych cyklistov, Tour de France. Dopĺňa ich o dokumenty z francúzskych regiónov. V nadväznosti na prenosy z Tour de France vysiela krátke profilové dokumenty o našich športovcoch, ktorí budú reprezentovať Slovensko na olympiáde v Riu. Druhý prázdninový mesiac, od 5. do 21. augusta, bude Dvojka olympijská. Priame prenosy a záznamy z olympiády budú tvoriť väčšinu obsahu vysielania. Informácie o politických i športových udalostiach nájdu poslucháči SRo najmä na Rádiu Slovensko. Športovým priaznivcom po majstrovstvách Európy vo futbale a končiacej sa cyklistickej Tour de France ponúkne Rádio Slovensko v auguste množstvo informácií a zaujímavostí aj o letných olympijských hrách a následných paraolympijských hrách v Riu de Janeiro.
Okrem športu obsahuje letná vysielacia štruktúra RTVS v televízii aj v rozhlase veľa oddychového programu. Napríklad Jednotka počas leta vysiela v Európskom kine najmä české filmy a do vysielania zaradila v júli filmy slávneho režiséra Sergia Leoneho a v auguste snímky s Dustinom Hoffmanom. Divákom tiež ponúka niekoľko minisérii. Jednotka zároveň vysiela už tretiu sériu letnej zábavnej šou NAJ dedinka Slovenska. Po nej sa už dnes začína špeciálna nová séria Fetiše socializmu s podtitulom televízia venovaná oslavám 60. výročia začiatku vysielania STV. Výročie Slovenskej televízie predznamená i vysielanie Dvojky, ktoré každý týždeň od pondelka do štvrtka venuje predpoludnia slovenským hereckým legendám. Deťom ponúka Dvojka program ráno a večer, a tým, ktorí chcú vedieť viac, sú určené dokumenty v hlavnom vysielacom čase po 20:00. Každý večer po 21:00 pozýva Dvojka na Letné kino s výberom filmov zo svetovej, slovenskej a českej produkcie. Rádio Slovensko okrem iného zavedie v projekte Rádia Regina Banská Bystrica na túry po Vysokých Tatrách. Poslucháčov chce zabaviť novým humoristickým seriálom Druhý život Jánošíka. Folklórom už tradične počas leta žije Rádio Regina a hudobnými festivalmi Rádio_FM. Rádio Devín okrem iného pripomína blížiace sa 90. výročie rozhlasového vysielania na Slovensku. Konkrétne sú jubileu venované Hudobné fíčre s výberom najlepších hudobných fíčrov z 90-ročnej histórie rozhlasu a tiež pravidelná relácia vysielaná v sobotu na poludnie - Ľudia, fakty, udalosti. Letu svoje vysielanie prispôsobili aj internetové rádiá SRo - Junior a Litera a tiež národnostné Rádio Patria a Radio Slovakia International, ktoré vysiela informácie o Slovensku v cudzích jazykoch. Viac podrobností o programe RTVS možno nájsť na jeho webstránke http://www.rtvs.sk.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.