12. 8. 2016

RTVS: Rozhodlo sa o postupujúcich piesňach v súťaži Košický zlatý poklad

RTVS
 
Rozhodlo sa o postupujúcich piesňach v súťaži Košický zlatý poklad

Do uzávierky aktuálneho ročníka súťaže, ktorá vznikla už v r. 1980, bolo prihlásených 121 piesní. Na základe kritérií súťaže vybrala výberová komisia v dňoch 10. a 11. augusta dve skupiny postupujúcich piesní. Do prvej skupiny vybrala 6 piesní, ktoré priamo postupujú do finále súťaže, do druhej skupiny zas 10 piesní, ktoré budú v semifinálovom kole prostredníctvom SMS hlasovania poslucháčov Rádia Slovensko súťažiť o postup do finále. Z druhej skupiny postúpi do finále až 6 piesní a práve o nich rozhodnú poslucháči. Zoznam postupujúcich piesní je dostupný na http://reginavychod.rtvs.sk/clanky/Kosicky-zlaty-poklad/106180/aktual ny-32-rocnik-kzp-2016.
Výberovú komisiu spolu s redaktormi Štúdia RTVS Košice tvorili hviezdy slovenskej populárnej hudby Peter Bič (Peter Bič Project) Igor Timko a Roman Timko (No Name) a Rasťo Kopina a Robo Kopina (Nocadeň). „O tom, že pop-rocková slovenská hudobná scéna má vďaka mladým autorom a interpretom naozaj silný potenciál, svedčia mnohé z prihlásených súťažných piesní. Vďaka tohtoročnému Košickému zlatému pokladu bude opäť obohatená ponuka novej slovenskej populárnej hudby v rotácii rádií RTVS. Už sa veľmi tešíme na finálový koncert, aj tento rok to naozaj bude stáť za to,„ skonštatoval riaditeľ súťaže a šéf košického štúdia RTVS Juraj Hidvéghy.
Finálový koncert z košického Kulturparku v priamom prenose odvysiela Rádio Slovensko, televízny dokument z podujatia pripravuje Dvojka. Absolútny víťaz okrem finančnej odmeny 1000 eur získa i bezplatné poskytnutie nahrávacieho štúdia v Slovenskom rozhlase na realizáciu profesionálnej nahrávky víťaznej piesne.