8. 8. 2016

Television Critics Association Awards

Television Critics Association 

Awards

Sobotňajšie 32. udeľovanie cien Television Critics Association (TCA) ovládla prvá sezóna antológie American Crime Story s podtitulom The People v. O.J. Simpson (2016). Na ceremoniáli v hoteli Beverly Hilton v kalifornskom Beverly Hills získala celkovo tri ceny vrátane hlavnej trofeje za najlepší televízny program. Projekt režisérov Ryana Murphyho, Anthonyho Hemingwaya a Johna Singletona okrem toho zvíťazil v kategórii Najlepší televízny miniseriál alebo špeciál, pričom sošku za najlepší individuálny výkon v dráme si odniesla Sarah Paulson, ktorá v seriáli stvárnila prokurátorku Marciu Clark.
Seriál Mr. Robot (2015), ktorý mal podobne ako ten o procese s O.J. Simpsonom štyri nominácie, premenil na víťazstvo napokon jednu, a to v kategórii Najlepší nový televízny program. V službách KGB (2013) v hlavných úlohách s Keri Russell a Matthewom Rhysom zas uspel ako najlepší televízny dramatický program, pričom sa tak stalo už druhý rok po sebe.
Medzi ďalších víťazov patria projekty Black-ish (2014) a Making A Murderer (2015) či herečka Rachel Bloom, ktorú ocenili za najlepší individuálny výkon v komediálnom seriáli Crazy Ex-Girlfriend (2015). Komička Lily Tomlin si zas počas slávnostného večera prevzala cenu za celoživotné dielo a The Mary Tyler Moore Show (1970 - 1977) udelili Heritage Award.


Prehľad víťazov 32. ročníka TCA Awards:

Najlepší televízny program: American Crime Story: The People v. O.J. Simpson
Najlepší nový televízny program: Mr. Robot
Najlepší televízny dramatický program: V službách KGB
Najlepší televízny komediálny program: Black-ish
Najlepší televízny dokument alebo reality show: Making A Murderer
Najlepší televízny spravodajský program: Full Frontal With Samantha Bee
Najlepší televízny program pre deti: Daniel Tiger's Neighborhood
Najlepší televízny miniseriál alebo špeciál: American Crime Story: The People v. O.J. Simpson
Najlepší individuálny výkon v komédii: Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend)
Najlepší individuálny výkon v dráme: Sarah Paulson (American Crime Story: The People v. O.J. Simpson)
Heritage Award: The Mary Tyler Moore Show
Cena za celoživotné dielo: Lily Tomlin

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.