11. 3. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americká herečka Rachel Bilson sa predstaví v hudobnom seriáli z prostredia country Nashville (2012). Tridsaťpäťročná predstaviteľka Summer Roberts zo seriálu O. C. California (2003 - 2007) sa objaví v druhej polovici piatej sezóny projektu. Medzi nováčikov v obsadení patrí aj herečka Kaitlin Doubleday. "Vítame Rachel a Kaitlin v našom naozaj talentovanom obsadení," uviedol Marshall Herskovitz, spoluscenárista a výkonný producent seriálu, v ktorom účinkujú aj Hayden Panettiere, Clare Bowen, Charles Esten, Chris Carmack, Jonathan Jackson alebo Sam Palladio.
Rachel Bilson sa pred spomínaným seriálom O. C. California ukázala aj v roku 2003 v projekte Buffy, premožiteľka upírov (1997-2003) či v roku 2004 v Tie roky sedemdesiate... (1998-2006). Hrala tiež vo filmoch Posledný bozk (2006), New York, milujem ťa (2009), Denník slobodnej matky (2011) alebo Ako na to (2013). Stvárnila aj lekárku Zoe Hart v seriáli Doktorka Zoe (2011 - 2015).

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Významná funkcia predstaviteľa Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) pre slobodu médií zostane od soboty neobsadená, pretože členské krajiny OBSE sa nedokázali dohodnúť na nástupcovi Dunje Mijatovičovej, uviedli dnes diplomati.
Táto bosnianska expertka na médiá vo svojom rozlúčkovom prejave tento týždeň varovala, že "v mnohých, mnohých štátoch visí sloboda médií na nitke".
Jej riadne funkčné obdobie sa skončilo už pred rokom, ale krajiny OBSE sa rozhodli predĺžiť ho do tohto týždňa po tom, ako Rusko zablokovalo kandidáta, ktorý vzišiel z niekoľkých nominovaných ako pravdepodobný nový predstaviteľ OBSE pre slobodu médií.
OBSE sa počas uplynulého roka nepodarilo nájsť jeho nástupcu, pretože organizácia prijíma rozhodnutia konsenzom všetkých 57 členských krajín.
Pokračujú snahy o ďalšie predĺženie mandátu Mijatovičovej, tentoraz o kratšie obdobie, čo by umožnilo diplomatom nájsť riešenie, povedali tlačovej agentúre DPA diplomatické zdroje. Dohodnúť sa na takomto dočasnom opatrení si však vyžiada niekoľko dní.
Spojené štáty hľadajú "nebojácneho, rozhodného a efektívneho nástupcu, ktorý ďalšej posilní inštitúciu predstaviteľa pre slobodu médií a bude stavať na úspechoch pani Mijatovičovej", povedal agentúre DPA hovorca americkej misie pri OBSE Jonathan Lalley.
Mijatovičová vo svojej činnosti nezávislého pozorovateľa upozornila na problémy v rade krajín vrátane Ruska a USA. Upozorňovala na odvetné opatrenia proti novinárom, ale tiež na narastajúci problém propagandy a falošných správ.

Televízny kanál HBO pripravuje sfilmovanie nedávnej kampane pred prezidentskými voľbami v Spojených štátoch. Názov, herecké obsadenie a termín vysielania prvej časti miniseriálu zatiaľ nie sú známe. Režisérom produkcie bude Jay Roach, ktorého slovenskí diváci môžu poznať vďaka viacerým komédiám ako napríklad Bruno, Foter je lotor, Jeho foter, to je lotor, Blbec na večeru či Pr(e)dvolebné sľuby.
Meno režiséra Jaya Roacha sa spája aj s dokumentárnou drámou Recount (Nové sčítanie hlasov) o škandále na Floride pri prezidentských voľbách 2000 a so snímkou spoločnosti HBO Game Change o zákulisí kampane pri prezidentských voľbách v roku 2008, ocenenou celkovo piatimi televíznymi cenami Emmy.
Predlohou nového ministeriálu bude podobne ako v prípade Game Change kniha dvojice novinárov Mark Halperin-John Heilemann o nečakanom víťazstve republikánskeho kandidáta Donalda Trumpa nad favorizovanou kandidátkou demokratov Hillary Clintonovou vo vlaňajších voľbách najvyššieho predstaviteľa USA.

Copyright TASR ©2017