9. 3. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Tvorcovia americko-britského seriálu Nočný recepčný (2016), známeho aj pod názvom Nočný manažér, pripravujú druhú sezónu. Počas konferencie INTV v Jeruzaleme to potvrdila režisérka Susanne Bier. "Pomaly pripravujeme scenár. Veľmi chceme druhú sezónu, ale nechceme urobiť niečo, čo nedosiahne úroveň tej prvej. To by bol naozaj zlý nápad," vyjadrila sa dánska režisérka.
Predlohou seriálu je kniha The Night Manager spisovateľa Johna le Carrého z roku 1993 (v češtine vyšla pod názvom Noční recepční, pozn. SITA), ktorá však nemá pokračovanie. Minulý rok v marci sa televízia BBC vyjadrila, že s autorom rokuje o plánoch na pokračovanie seriálu.
Hlavnou postavou príbehu je britský vojak Jonathan Pine, ktorý pracuje ako nočný recepčný v luxusnom hoteli. Práve tu sa stretáva so Sophie, ktorá mu poskytne usvedčujúce dokumenty o Richardovi Onslowovi Roperovi, anglickom obchodníkovi so zbraňami. V minisérii Nočný recepčný si Pinea zahral Tom Hiddleston, Ropera stvárnil Hugh Laurie a Olivia Colman sa predstavila ako agentka Angela Burr. Seriál získal tri Zlaté glóbusy a dve Primetime Emmy. Finále minisérie sledovalo počas premiéry vlani v marci na BBC viac ako deväť miliónov ľudí.
John le Carré v utorok oznámil vydanie novej knihy o špiónovi Georgeovi Smileym, ktorý sa vráti po 25 rokoch od vydania poslednej knihy. BBC tiež pripravuje adaptáciu románu The Spy Who Came in from the Cold z roku 1963 (v češtine vyšla pod názvom Špion, který se přišel ohřát, pozn. SITA), kde vystupuje Smiley. Odvysielať by ju mali budúci rok.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Mladá francúzska žena s Downovým syndrómom bude v hlavnom vysielacom čase uvádzať predpoveď počasia na celoštátnej televíznej stanici France 2. Mélanie Ségardová (21) začne s prípravou na budúci týždeň, oznámila dnes asociácia UNAPEI, ktorá obhajuje záujmy ľudí s mentálnym postihnutím.
Ségardová za menej než dva týždne získala na sociálnej sieti Facebook vyše 200.000 "lajkov" po tom, ako UNAPEI spustila kampaň na upovedomenie spoločnosti ohľadom Downovho syndrómu s názvom "Mélanie to dokáže".
"Mélanie je našou vyslankyňou. Ukázali sme, že aj človek s hendikepom môže uskutočniť svoje sny. Spoločnosť to potrebuje," povedal pre francúzsky rozhlas riaditeľ danej asociácie Luc Gateau.
Downov syndróm je genetické ochorenie bez možnosti liečby, ktorá postihuje fyzický aj intelektuálny vývin človeka. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa vyskytuje približne u jednej z 1000 osôb. Ochorenie je spôsobené poruchou 21. chromozómu. Priemerné IQ u takto postihnutého dospelého jedinca je zvyčajne 50.

Fotografiu na titulnej stránke nového vydania talianskej mutácie hudobného časopisu Rolling Stone a titul Papa Pop (Pápež popu) si vyslúžila hlava katolíckej cirkvi, pápež František.
Stalo sa tak v súvislosti s pripravovanou návštevou argentínskeho pápeža v Miláne, kde by 25. marca chcel navštíviť väzenské zariadenie na okraji tejto severotalianskej metropoly.
Magazín to popisuje ako historickú udalosť, pretože pápež tam vyzve mladých ľudí, aby povstali.
Osemdesiatročný najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi figuruje na obálke časopisu, ktorý príde do predaja vo štvrtok, s pozdvihnutým palcom na žlto-ružovom pozadí.

Copyright TASR ©2017