11. 3. 2017

OTO - 17. ročník

OTO - 17. ročník

Včera večer spoznala slovenská verejnosť víťazov 17. ročníka ankety OTO - Osobnosti televíznej obrazovky za rok 2016. Do siene slávy uviedli herečku Božidaru Turzonovovú, ktorú diváci v sále odmenili zaslúženým standing ovation.
Cenu absolútny OTO za najväčší počet hlasov spomedzi všetkých víťazov získala Adela Banášová, ktorá získala ocenenie aj v kategórii moderátor televíznych programov.
V priamom prenose Jednotky RTVS si na javisku opery novej budovy Slovenského národného divadla ocenenie v kategórii moderátor spravodajstva prevzala Adriana Kmotríková, v kategórii redaktor spravodajstva patrí ocenenie in memoriam redaktorke Leone Kočkovičovej – Fučíkovej, osobnosťou televíznej publicistiky je Patrik Herman, dve sošky v kategórii komentátor aj moderátor športu je Marcel Merčiak.
Hlasovanie divákov rozhodlo o tom, že spevákom roka je opäť Adam Ďurica, rovnako speváčkou roka opäť Kristína, v kategórii skupiny si ocenenie odnáša skupina IMT Smile. Hercom roka je Michal Hudák, herečkou roka Táňa Pauhofová.
Najúspešnejším zábavným programom je Milujem Slovensko z produkcie RTVS, seriálom roka Horná Dolná, programom roka Tvoja tvár znie povedome, oba z produkcie televízie Markíza. Cenu týždenníka Plus 7 dní získal režisér Peter Núňez.
OTO (Osobnosť televíznej obrazovky) je divácka anketa, v ktorej televízni diváci raz ročne hlasujú o svojich najobľúbenejších televíznych osobnostiach a programoch. Jej vyhlasovateľom je týždenník Plus 7 dní, organizátorom agentúra APA. Hlasovanie prebiehalo v dvoch kolách prostredníctvom webových stránok alebo anketového lístka, uverejneného v printových médiách. Rekordérkou v počte ocenení je Adela Banášová, má ich trinásť, Marcel Merčiak desať, osem herečka Zdena Studenková.

Copyright TASR ©2017