14. 4. 2019

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

NEDEĽNÉ REZNE A KÁVA

Reláciu V politike vysiela TA3 v nedeľu 14. apríla od 11.00 h.    

Témy: 
Prezidentská predvolebná kampaň, avizovaná politická strana prezidenta Andreja Kisku. Výber nového policajného prezidenta, posun vo vyšetrovaní vraždy novinára, riešenia kriminality Rómov. Odpočet práce bývalého ministra financií.

Hostia: 
Andrej Kiska, prezident SR
Denisa Saková (Smer-SD), ministerka vnútra
Peter Kažimír (Smer-SD), bývalý minister financií


Moderuje Norbert Dolinský. Slovensko má za sebou prezidentské voľby, blížia sa však tie európske. V nedeľnej diskusnej relácii Na telo sa aj o nich bude moderátor Michal Kovačič zhovárať s dvomi lídrami eurokandidátok: Monikou Beňovou zo Smeru a Igorom Matovičom z hnutia OĽaNO.


Oboch hostí sa budeme pýtať, čo očakávajú od kampane, ako vnímajú Brexit, čo si myslia o náraste podpory pre európskych populistov, ale aj to, aká má byť slovenská zahraničná politika.Divákom predstavíme aj výsledky exkluzívneho prieskumu, v ktorom sme sa Slovákov pýtali, či stoja za oficiálnou euroatlantickou politikou ministerstva zahraničných vecí, alebo by preferovali skôr pro-ruskejšiu politiku, akú razí predseda parlamentu Andrej Danko.Neobídeme ani domáce témy. Vrátime sa k výberu nového ministra financií, ale aj súdnemu procesu, ktorý rozhodne, či bude rozpustená Ľudová strana Naše Slovensko Mariana Kotlebu.Na telo začína v nedeľu, 14. apríla 2019, v tradičnom čase o 13:00. Diváci sa budú môcť zapojiť na profile relácie na Facebooku, či už hlasovaním za svojho favorita, alebo položením otázky pre hostí.