23. 8. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Anglický herec Rupert Grint, známy ako Ron Weasley z filmovej série o Harrym Potterovi (2001 - 2011), sa predstaví v seriálovej adaptácii krimikomédie Podfu(c)k (2000). V desaťdielnom projekte streamovacej platformy Crackle spoločnosti Sony Pictures Entertainment sa predstaví ako neusporiadaný chlapík Charlie Cavendish. Dvadsaťsedemročný herec bude zároveň aj jeho výkonným producentom.
Spolu s Grintom si v seriáli zahrajú aj Dougray Scott a Ed Westwick, ktorí stvárnia Vica Hilla a Sonnyho Castilla. Nakrúcanie sa začne na budúci týždeň v Manchestri, pričom k divákom by sa mala séria dostať v roku 2017.
Ako uviedli zástupcovia Crackle v stanovisku, projekt sa bude niesť v duchu prostredia filmovej predlohy, ale bude sa odohrávať v inom svete, ktorý sa ňou inšpiroval. V originálnej snímke Guya Ritchieho, ktorá vznikla na motívy skutočných udalostí, si zahrali Jason Statham, Brad Pitt, Benicio Del Toro či Vinnie Jones.
Rupert Grint sa do povedomia filmových fanúšikov a fanúšičiek dostal najmä ako spomínaný Ron Weasley z filmov o Harrym Potterovi, kde si zahral po boku Daniela Radcliffa a Emmy Watson. Objavil sa tiež v snímkach Lekcie riadenia (2006), Cherrybomb (2009), Neriadená strela (2010), Kríž cti (2012) alebo CBGB - Kolíska punku (2013).

Americká spoločnosť Netflix a kanadská stanica CBC spoločne pripravujú adaptáciu známeho románu Anna zo Zeleného domu (1908) kanadskej autorky Lucy Maud Montgomery. Názov seriálu bude Anne a scenár prvej osemdielnej sezóny vytvorí Moira Walley-Beckett, producentka a scenáristka seriálu Breaking Bad (2008 - 2013), ktorý je na Slovensku známy aj ako Perníkový tatko. Producentkou bude Miranda de Pencier zo spoločnosti Northwood Entertainment a dvojhodinovú pilotnú epizódu bude režírovať Niki Caro, režisérka filmu Pán veľrýb (2002). Nakrúcanie sa začne budúci mesiac a seriál by sa mal na obrazovkách objaviť budúci rok.
Román Anna zo Zeleného domu pôvodne vyšiel v roku 1908 a odvtedy sa predalo viac ako 50 miliónov výtlačkov. Kniha má za sebou množstvo adaptácií, či už išlo o divadelné hry, televízne seriály alebo filmy.
 

Televízne celebritky Jessica Hayesová a Katie Salmonová si už nikdy nepozrú naživo dostihy vo Veľkej Británii. Účastníčky zoznamovacej reality-šou Love Island stanice ITV2 dostali doživotný zákaz vstupu na všetky hipodrómy v kolíske turfu za to, že v marci na cheltenhamskom festivale skokanského odvetvia National Hunt rozjarene pózovali hore bez z balkóna VIP-lóže. Rovnaký dištanc dostali aj futbalisti z nižších súťaží James Collins (teraz Crawley Town, v čase incidentu bol na hosťovaní zo Shrewsbury Townu v Northampton Towne) a Samir Carruthers (Milton Keynes Dons), ktorých objektívy zachytili ako v rovnakej lóži močili do pohárov, Collins aj vylieval obsah ponad zábradlie. Obaja hneď dostali od svojich klubov pokuty vo výške dvojtýždňovej mzdy. Hayesová a Salmonová môžu požiadať Britskú dostihovú autoritu (BHA) o podmienečné zrušenie trestu po troch rokoch, Collins po dvoch a Carruthers po jednom. Informácie priniesol Racing Post.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Na budovu kosovského verejnoprávneho rozhlasu a televízie v noci nadnes zaútočili ručným granátom, ktorý spôsobil materiálnu škodu. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na kosovskú políciu.
Vo vyhlásení polície sa uvádzalo, že granát dopadol do dvora sídla Kosovského rozhlasu a televízie (RTK) v hlavnom meste Priština. Pri útoku nikto neutrpel zranenia.
Násilie odsúdila vláda, všetky politické strany a medzinárodné spoločenstvo ako útok proti slobode prejavu.
K útoku došlo v období politického napätia, spôsobovaného dohodou s Čiernou Horou o vytýčení vzájomnej hranice a ďalšou dohodou so Srbskom, ktorá zaručuje viac právomocí etnickým Srbom v Kosove.
Kosovská opozícia často narušovala prácu parlamentu slzotvorným plynom priamo v rokovacej sále a tiež ďalšími násilnosťami. Jej podporovatelia sa dostávali do potýčok s políciou pred budovou zákonodarného zhromaždenia v snahe prekaziť schválenie dohôd.

Copyright © TASR 2016