5. 9. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Britská televízia Sky Atlantic zverejnila prvý trailer očakávaného seriálu The Young Pope. Takmer dvojminútové video, ktoré predstavila prostredníctvom služby YouTube, zobrazuje fiktívneho pápeža Pia XIII. – prvého svätého otca z USA. V klipe sa striedajú zábery, na ktorých možno vidieť jeho výstredný spôsob života alebo jeho protivníkov, čo sa ho budú chcieť zbaviť. V traileri sa okrem iného objavila aj herečka Diane Keaton stvárňujúca mníšku, ktorá ambicióznemu pápežovi snažiacemu sa o revolúciu povie, že v ňom vidí odraz Ježiša Krista.
Mladého pápeža, vlastným menom Lenny Belardo, stvánil Jude Law, v seriáli účinkujú tiež Silvio Orlando, Cécile de France, Javier Cámara, James Cromwell alebo Scott Shepherd. Réžiu má na starosti Talian Paolo Sorrentino, ktorý sa spolu s Tonym Grisonim, Umbertom Contarellom a Stefanom Rullim podieľal aj na scenári. Projekt bude mať desať epizód v anglickom jazyku a na britské televízne obrazovky sa dostane 27. októbra. Na seriáli spolupracujú spoločnosti HBO, Sky a Canal Plus. Prvé dve epizódy projektu mali svetovú premiéru v sobotu počas Medzinárodnom filmovom festivale v Benátkach.

Americká speváčka Mary J. Blige bude hosťovať v tretej sezóne seriálu Vražedné práva (2014), ktorá bude mať premiéru 22. septembra. Akú postavu 45-ročná rodáčka z New Yorku stvárni, však zatiaľ tvorcovia neprezradili. Mary J. Blige sa ako herečka v minulosti predstavila v epizódnych úlohách seriálov ako Križovatky medicíny (2000 - 2006), Vincentov svet (2004 - 2011), Stratené duše (2005 - 2010), 30 Rock (2006 - 2013), Empire (2015) a Black-ish (2014) či v snímkach Rock of Ages (2012) a Black Nativity (2013).
Mary Jane Blige debutovala v roku 1992 albumom What's The 411?, po ktorom nasledovali nahrávky My Life (1994), Share My World (1997), Mary (1999), No More Drama (2001), Love & Life (2003), The Breakthrough (2005), Growing Pains (2007), Stronger With Each Tear (2009), My Life II...The Journey Continues (2011), A Mary Christmas (2013) a The London Sessions (2014). Na konte má deväť cien Grammy, štyri American Music Awards, desať Billboard Music Awards či dve World Music Awards.

Vzhľadom na požiar včera civilná ochrana v ukrajinskej metropole Kyjev evakuovala viac ako 40 pracovníkov z budovy televízie Inter. Polícia podľa ministra vnútra Arsena Avakova preveruje podozrenie na podpaľačský útok. S odvolaním sa na miestne médiá o tom informovala agentúra DPA.
V prípade už zadržali šiestich podozrivých. Odporcovia obviňujú televíziu Inter z toho, že má blízko k proruským separatistom na východe Ukrajiny. Stanicu kritizoval aj Avakov s požiadavkou, aby jej odňali vysielaciu licenciu. Médiá kritické voči vláde sa na Ukrajine opakovane sťažujú na obmedzovanie svojej práce zo strany nacionalistov a úradov, píše DPA.
Agentúra AP uviedla, že podľa ukrajinských médií vznikol požiar dnes popoludní v čase, keď sa pred budovou televízie Inter zišla skupina približne 20 protestujúcich a podpaľovala tam pneumatiky. Bližšie podrobnosti o proteste nie sú známe. Internetové noviny Ukrajinska pravda priniesli vyjadrenie policajta, podľa ktorého svedkovia videli niekoho hodiť na budovu dymovnicu.
Pri požiari nikto neutrpel zranenia. Televízia pokračovala vo vysielaní prostredníctvom mobilného zariadenia spred budovy.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.