14. 1. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Kanadský herec Ryan Gosling by sa rád objavil v seriáli Atlanta (2016). Tridsaťšesťročný rodák z Londonu v Ontariu to prezradil v rozhovore pre britské noviny Metro. „Neviem, či majú pre mňa nejakú rolu, ale rád by som si zahral v seriáli Atlanta. Som veľkým fanúšikom tohto seriálu. Myslím si, že je naozaj skvelý. V súčasnosti je v televízii veľa dobrých programov," povedal herec.
Seriál Atlanta vytvoril Donald Glover. Zahrali si v ňom už napríklad spomínaný Glover, Brian Tyree Henry, Keith Stanfield, Zazie Beetz, Harold House Moore, Cranston Johnson, Emmett Hunter či Rick Holmes.
Ryan Thomas Gosling začínal s herectvom už ako dieťa. V roku 2000 sa objavil v snímke Sezóna Titanov. Po nej nasledovali filmy Vražda podľa plánu (2002), Zápisník jednej lásky (2004), Hranice života (2005), Fraktúra (2007), Blue Valentine (2010), Drive (2011), Bláznivá, hlúpa láska (2011), Deň zrady (2011), Len Boh odpúšťa (2013), Lovci gangstrov (2013), Stávka na neistotu (2015) alebo Ostrí chlapci (2016). V roku 2007 ho za film Half Nelson (2006) nominovali na Oscara v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe. Ako režisér sa podpísal pod snímku Lost River (2014). Nedávno získal Zlatý glóbus za účinkovanie vo filmovom muzikáli La La Land (2016).

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Po viac ako dvoch rokoch nakrúcal Boleslav Polívka zábavný program Manéž. Diváci, ktorí dnes prišli do brnenskej haly vo Vodovej ulici, mohli vidieť reláciu naživo, v sobotu mali mať túto možnosť dvakrát. Česká televízia záznam z predstavenia odvysiela na jar, termín zatiaľ neurčila, povedala ČTK hovorkyňa brnianskeho štúdia Hana Orosová pred generálkou. Polívka pripravil pre divákov 54. diel, prvý nakrúcal pred 30 rokmi.
Pauza medzi posledným a novým dielom bola najväčšia v histórii relácii. Tentoraz si komik pozval ako hostí napríklad herečku a blogerku Márii Doležalovou či herca Michala Suchánka. V relácii vystupuje aj kapela Chinaski, artista Moskovského štátneho cirkusu Vladimir Georgijevskij a herec a komik Pavol Seris.
"Nervozita je u každého natáčania, aj keby sme mali pauzu len pár mesiacov. Človek nikdy nevie, ako to dopadne, aj keď by si zo skúseností mohol povedať, že to dopadne dobre. O pocitoch z nového programu sa hrozne ťažko hovorí, chcem ho urobiť , aby bol dobrý, "povedal ČTK Polívka na posledných skúškach bez divákov.
Televízne diváci uvidia zostrih zo záznamov troch živých vystúpení. Každé z nich môže byť máličko iné. "Niektoré veci vznikajú až pred divákov a s divákmi. Zatiaľ nevieme, čo zapôsobí a čo nie, takže sa môžeme do každého ďalšieho predstavenia poučiť. Vždy je to objavovanie neznámeho," povedal Polívka. Aj keď robí Manéž už 30 rokov, hovorí, že sa ľudia vďakabohu stále smejú a stále rovnakým veciam. "Ale ak sa nejako humor zmenil a či sa zmenili diváci Kolotoče, to neviem. To by bolo na štúdiu," myslí si Polívka.
Niektorých hostí mu vyberá dramaturgie, niektorých si vyberá sám. Prvýkrát sa napríklad stretol s Máriou Doležalovou. "Teraz vidím, ako je nadaná a ako je fajn. So Suchoš sa poznáme roky, ale nikdy sme spolu nič nerobili. Ticho som obdivoval, čo robí a ako je dobrý. Teraz máme možnosť urobiť niečo spoločne," uviedol Polívka. Ich spoločná scénka spočíva v tom, že Suchánek sa nakoniec stane víťazom konkurzu na rolu dvorného šaša.
V novom diele Kolotoče už diváci neuvidia Polívkových dlhoročných parťákov Barina a Frettiho. Jaromíra Tichého a Jiřího Pfeifera už nahradili mladší kolegovia. Obaja preto tentoraz zasadli do špeciálne pripravenej čestné lóže.
Posledná Manéž sa v ČT vysielala v roku 2014. Pred rokom si Polívka posťažoval, že nevie, prečo sa nechystá ďalšie, ČT uviedla, že čaká na námet. K potešeniu divákov sa obe strany dohodli a mali by vzniknúť aj ďalšie diely.

Copyright © ČTK 2017