8. 1. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Baltická tlačová agentúra BNS oznámila, že včera v plnom rozsahu obnovila svoju činnosť po útoku, ktorý v piatok prerušil jej vysielanie na väčšinu dňa.
Neznámi hackeri napadli v piatok popoludní server tejto najväčšej tlačovej agentúry baltických štátov, ktorý je umiestnený v estónskom hlavnom meste Tallinn, v dôsledku čoho zostala tlačová agentúra bez pripojenia asi na 10 hodín.
Zamestnanci tlačovej agentúry nemohli v dôsledku kyberútoku používal svoje e-maily ani redakčné programy.
Po opätovnom sprevádzkovaní redakčných systémov BNS uviedla, že musí posilniť bezpečnostné opatrenia.

Copyright © TASR 2016


Nemecko-americká herečka Kirsten Dunst si zahrá v seriáli On Becoming A God In Central Florida. Na komediálnom projekte televízie AMC sa bude podieľať aj ako výkonná producentka. Za vznikom série odohrávajúcej sa v 90. rokoch minulého storočia stoja scenáristi Robert Funke a Matt Lutsky, režírovať ju bude Yorgos Lanthimos. O výrobu sa postarajú štúdiá AMC, spoločnosti TriStar Television a Smokehouse Pictures, cez ktorú sa budú ako výkonní producenti podieľať aj jej majitelia George Clooney a Grant Heslov.
Príbeh projektu sa zameria na Krystal Gill (Dunst), chudobnú vdovu pracujúcu v akvaparku vo floridskom Orlande za minimálnu mzdu. Tá sa neúnavne snaží dosiahnuť svoj americký sen, aj napriek tomu, že to znamená postupovať k vrcholu multimiliardovej pyramídovej hry, ktorá ju svojho času pripravila o všetko.
Tridsaťštyriročná Kirsten Dunst sa preslávila vďaka filmu Interview s upírom (1994), pričom za stvárnenie malej upírky Claudie si vyslúžila nomináciu na Zlatý glóbus. V roku 2011 zažiarila v psychologickej sci-fi dráme Larsa von Triera Melancholia, za výkon v ktorej si odniesla ocenenie pre najlepšiu herečku z filmového festivalu v Cannes. Je známa tiež ako Mary Jane Watson z trilógie o Spider-Manovi z rokov 2002, 2004 a 2007. Okrem toho sa predstavila v snímkach Malé ženy (1994), Jumanji (1995), Pes lump (1997), Smrť panien (1999), Úsmev Mony Lízy (2003), Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004), Elizabethtown (2005), Mária Antoinetta (2006), Ako sa zbaviť priateľov a zostať úplne sám (2008), Paralelné svety (2012) či Baby na ťahu (2012). Predvlani účinkovala v druhej sezóne seriálu Fargo (2014), za čo si vyslúžila druhú nomináciu na Zlatý glóbus.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Nórsko bude prvou krajinou, ktorá zruší rozhlasové analógové vysielanie v pásme FM (VKV) a prejde výlučne na digitálne vysielania. Prechod začne budúci týždeň a dokončený bude v celej krajine tento rok.

Zdroj : ČT TXT