2. 5. 2018

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Premiérovými projekciami prvých dvoch dielov českého seriálu Most! začne dnes v Brne prvý ročník festivalu seriálovej tvorby Serial Killer. Cieľom festivalu je prelomiť rozšírené presvedčenie, že seriál je nenáročná "gaučová" zábava pre domácu pohodu.
Festival na plátna kín prenesie zaujímavé seriálovej počiny, ukáže novinky z televíznej a internetovej produkcie, načrtne budúce trendy. Potrvá do 5. mája.
"Veríme že prelomíme očakávania publika, že nie je možné ukazovať televíziu v kine," uviedla zakladateľka festivalu Kamila Zlatušková, niekdajšia producentka Českej televízie a bývalá prodekanka FAMU. Zdôraznila, že na program sa dostávajú len kvalitné ukážky seriálovej tvorby. Festival chce podporiť originálne počiny a nové formáty.
V súťažnej časti sa stretnú vo dvoch kategóriách televízne a on-line projekty zo strednej a východnej Európy. Navyše sa ľudia môžu tešiť na špičkové seriály zo západnej produkcie, nebudú chýbať ani novinky z HBO či Netflix. Osobitnú pozornosť venuje pilotný ročník festivalu dánskej tvorbe.
"U väčšiny seriálov premietneme dva diely, zároveň máme niekoľko titulov, ktoré pustíme kompletné," popísal programový riaditeľ Jiří Flígl.

Facebook plánuje spustiť novú službu pomáhajúci užívateľom nájsť si partnera. Informoval o tom dnes zakladateľ a generálny riaditeľ podniku Mark Zuckerberg na vývojárskej konferencii F8.
"Na facebooku je 200 miliónov ľudí, ktorí sa označujú ako nezadaní," upozornil Zuckerberg. Dodal, že služba bude určená pre užívateľov hľadajúcich dlhodobý vzťah.
Firma bude podľa Zuckerberga v rámci tejto služby venovať mimoriadnu pozornosť ochrane súkromných údajov. Služba má byť spustená v blízkej dobe, konkrétny dátum však Zuckerberg neposkytol.
Facebook sa stal tento rok terčom kritiky po správe o tom, že analytická spoločnosť Cambridge Analytica neoprávnene získala informácie o desiatkach miliónov užívateľov jeho siete a využila ich okrem iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa.

Copyright © ČTK 2018