4. 5. 2018

RTVS odvysiela MS v hokeji cez HbbTV po prvýkrát s funkciou Time - shift

RTVS odvysiela MS v hokeji cez HbbTV po 

prvýkrát s funkciou Time - shift

Služba hybridnej televízie počas MS v hokeji umožní divákom využívať televízny prijímač nielen pre klasický príjem televízneho vysielania, ale rovnako pre zobrazenie multimediálneho obsahu pomocou internetového signálu. RTVS popri HbbTV ponúkne po prvýkrát funkciu Time-shift, ktorá umožňuje spätné prehrávanie programov až 24 hodín dozadu a službu 7-dňového archívu vlastnej tvorby.

„Sme veľmi radi, že môžeme divákom a fanúšikom hokeja vďaka službe hybridnej televízie ponúknuť plnohodnotný zážitok z hokejového šampionátu. Samotný TV signál z podujatí tejto kategórie je vyrábaný v najvyššej kvalite, čo s podporou moderných technológií ešte umocníme," uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.
K hybridnému vysielaniu budú užívatelia potrebovať zariadenie s podporou HbbTV štandardu a pripojenie k internetu. Na väčšine smart zariadení sa HbbTV spúšťa štandardne stlačením červeného tlačidla na diaľkovom ovládaní.
Špeciálne pre MS v hokeji opäť RTVS v spolupráci s Towercom ponúkne fanúšikom aplikáciu, vďaka ktorej môžu prostredníctvom hybridnej televízie sledovať paralelný zápas na MS.
“Aplikácia umožní sledovanie alternatívneho hokejového zápasu, ktorý v danej chvíli nie je vysielaný v rámci klasického vysielania. Divák si bude môcť zvoliť sledovanie ktoréhokoľvek zápasu a sledovať ho naživo,” vysvetlil technický riaditeľ Towercom Zsolt Nagy.
Jedinou podmienkou je mať smart televízor, ktorý podporuje technológiu HbbTV.

Majstrovstvá sveta v hokeji v dánskej Kodani a Herningu sa začínajú už dnes 4.mája o 16:15 zápasmi Kanada – USA (priamy prenos na Dvojke), Rusko – Francúzsko a večernými duelmi o 20:15 Nemecko – Dánsko a Švédsko – Bielorusko (priamy prenos na Dvojke).
Aktuálne dianie z hokejového šampionátu, analýzy, rozhovory, štatistiky, vizitky hráčov hokejovej reprezentácie, súťaže, on-line živé prenosy zo všetkých 64 zápasov MS v hokeji ponúka oficiálny web RTVS hokej.rtvs.sk. Podrobný rozpis a prehľad vysielania televíznych a rozhlasových prenosov v RTVS si hokejoví priaznivci nájdu na http://hokej.rtvs.sk/zapasy.