29. 9. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS


Americká spoločnosť Netflix zverejnila prvý oficiálny trailer historického seriálu The Crown. Ten bude zobrazovať posledné roky britskej kráľovnej Alžbety II. ako princeznej a jej prvé roky na tróne, vrátane svadby s princom Filipom či jej vzťah k britskému premiérovi Winstonovi Churchillovi. V úlohe Alžbety II. sa predstaví herečka Claire Foy, princa Filipa stvárnil Matt Smith a premiéra Churchilla John Lithgow.
V ukážke môžu diváci a diváčky vidieť napríklad Filipov zápas s postavením jeho manželky. Keď Alžbetu požiada, aby sa jej nemusel klaňať, tá mu odmietne udeliť výnimku. „Si moja žena alebo moja kráľovná?“ pýta sa Filip. „Jedno aj druhé a silný muž by mal vedieť pokľaknúť pred oboma,“ odpovedá Alžbeta. Trailer tiež ukazuje zábery anglického vidieka či palácových exteriérov. Diváci majú možnosť vidieť princeznú Margarétu, kráľa Juraja VI., Winstona Churchilla a tiež mladú kráľovnú.
Hlavným tvorcom projektu je Peter Morgan, ktorý má na konte nomináciu na Oscara za scenár filmu Kráľovná (2006). Je tiež autorom divadelnej hry The Audience (2013), kde sa v úlohe kráľovnej Alžbety II. predstavila anglická herečka Helen Mirren. Hra zobrazovala stretnutia kráľovnej s rôznymi premiérmi počas jej vlády a Morganovi slúžila ako inšpirácia k vytvoreniu seriálu. Režisérom je Stephen Daldry, ktorý stál napríklad za filmami Hodiny (2002) či Billy Elliot (2000). Produkciu si vzal na starosť Andy Harries. Internetovú premiéru seriálu naplánovala spoločnosť Netflix na 4. novembra.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Vrchný krajinský súd v nemeckom Frankfurte nad Mohanom nariadil Claudii Dinkel, bývalej partnerke kedysi populárnej osobnosti nemeckej televíznej scény, švajčiarskeho moderátora a meteorológa Jörga Kachelmanna (58), vyplatiť odškodné vo výške viac ako 7000 eur plus úroky.
Odvolací súd totiž na rozdiel od prvostupňového Krajinského súdu vo Frankfurte nad Mohanom dospel k záveru, že spomínaná žena zámerne a v rozpore s realitou obvinila meteorológa zo znásilnenia.
Kachelmann požadoval od novinárky, ktorá svojho času zavinila jeho zadržanie a postavenie pred súd nielen tvrdeniami o znásilnení, ale aj ublížení na zdraví, úhradu 13.000 eur, ktoré minul na vypracovanie odborných posudkov. Práve tie potreboval, aby sa v procese ubránil žalobe.
Informovali o tom dnes nemecké elektronické médiá a internetové servery.
Krajinský súd v Mannheime oslobodil obžalovaného ešte v máji 2011.
V občianskom konaní musel moderátor preukázať, že jeho milenka ho vo februári 2010 obvinila krivo a že si zranenia spôsobila sama. Kachelmanna v marci 2010 po návrate zo ZOH v kanadskom Vancouveri zadržali na frankfurtskom letisku a uvalili na neho vyšetrovaciu väzbu. Jeho obhajcovia sa až do 29. júla 2010 neúspešne pokúšali dosiahnuť jeho prepustenie na slobodu. Moderátor však po celý čas popieral, že by bol svoju bývalú priateľku, rozhlasovú moderátorku, ktorá na neho podala trestné oznámenie, ohrozoval nožom a znásilnil. Jörg Kachelmann si svoje uznávané vedomosti z odboru meteorológie osvojil ako samouk a ich originálnou prezentáciou na televíznej obrazovke si podmanil mnoho televíznych divákov. Popri predpovedi počasia moderoval aj viacero zábavných a diskusných programov vrátane vlastnej talkshow. Predmetná aféra mu však na dlhší čas zmenila život, a to aj v súvislosti s pôsobením na obrazovkách.

Copyright © TASR 2016