28. 9. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Deň po prvej televíznej debate sú obaja kandidáti na prezidenta so svojím výkonom spokojní. Obaja si myslia, že vyhrali a toho druhého skritizovali.
Donald Trump prišiel medzi novinárov hneď včera večer po skončení televízneho súboja. Povedal, že debata bola výborná a lepšia než očakával. Dnes ráno sa pred kamery postavil znovu. V štúdiu televízie Fox News povedal, že to bol zaujímavý večer a “veľké, veľké vedenie“ z jeho strany. Na svojom twitterovom profile zverejnil viacero prieskumov, podľa ktorých vyhral v debate on.
Republikánsky kandidát na prezidenta ďalej uviedol, že mal možnosť porozprávať o dôležitých veciach, a že je spokojný s argumentmi, ktoré vyslovil na témy imigrácie, obchodu a zamestnanosti. Trval tiež na tom, že súperka sa mu nedostala pod kožu, ani ho nevyviedla z rovnováhy: “Nie, vôbec nie. Ja som to tak nevidel,” povedal pre Fox News.
Ísť viac pod kožu sa teraz chystá on. Chce zaútočiť silnejšie a pohrozil aj tým, že sa pozrie na nevernosti Clintonovej manžela, bývalého prezidenta Billa. V pláne to vraj mal už včera, ale nespravil to, lebo v hľadisku bola ich dcéra Chelsea. „Naozaj som poľavil. Nechcel som zraniť nikoho city,“ dodal.
Pre televíziu Fox News sa posťažoval aj na pokazený mikrofón a na to, že moderátor sa Clintonovej nespýtal veľa dôležitých otázok, ako napríklad Benghází či nadácia.
Demokratickú kandidátku oznámkoval C+. Odmietol však oznámkovať seba: “Viem, že som bol lepší než Hillary.”
Hillary Clintonová sa k debate vyjadrila dnes počas letu na predvolebný míting. Povedala, že mala “skvelý, skvelý čas.” V hodnotení svojho súpera bola zdržanlivá. Podľa nej je dôležité poukázať na temperament, telesnú kondíciu a kvalifikáciu potrebnú na vykonávanie “najdôležitejšej, najťažšej práce na svete“. “Myslím si, že včera ľudia videli medzi nami jasné rozdiely,” dodala.
Reagovala aj na plány Donalda Trumpa pritvrdiť a zamiešať sa do afér jej manžela so ženami. “Môže si robiť kampaň, ako len chce. Ja budem pokračovať v rozprávaní o tom, čo chcem urobiť pre americký ľud... Myslím si, že keď sa niekto vyhovára na mikrofón, tak nemá dobrý večer.“
Televíznu debatu krátko spomenula aj na začiatku predvolebného mítingu: „Videli ste včera tú debatu? Oh, áno. Jedna je za nami, dve máme ešte pred sebou.“
Obaja kandidáti sú dnes na predvolebných mítingoch. Clintonová v Severnej Karolíne, Trump na Floride.

Prvá prezidentská debata medzi demokratickou kandidátkou Hillary Clintonovou a jej republikánskym súperom Donaldom Trumpom pritiahla v pondelok večer 84 miliónov amerických televíznych divákov - to je pri udalosti tohto druhu rekord a navyše, takéto počty ľudí pred televíznymi obrazovkami sú v ére digitálneho streamovania a sociálnych médií zriedkavé. Napísala to dnes agentúra Reuters.
Počet televíznych divákov pondelňajšej prezidentskej debaty prekonal rekord 80,6 milióna z roku 1980, ktorý dosiahla prezidentská diskusia Jimmyho Cartera s Ronaldom Reaganom, keď mali diváci na výber oveľa menej možností zábavy. Sledovanosť diskusie v televízii však v pondelok nedosiahla 100 miliónov divákov, ako predpovedali niektorí analytici.
Údaj odhadovanej sledovanosti od spoločnosti na prieskum trhu Nielsen zahŕňa aj ľudí, ktorí debatu dvoch prezidentských kandidátov pozerali na 13 amerických káblových a iných televíznych staniciach, ako aj v americkej verejnoprávnej televízii PBS.
Údaj o sledovanosti v televízii nezahŕňa milióny ľudí, ktorí si diskusiu pozreli na internete prostredníctvom Twitteru, Facebooku a ďalších sociálnych médií a ani veľké skupiny ľudí v baroch či reštauráciách.
Web YouTube americkej holdingovej spoločnosti Alphabet Inc. hlásil takmer dva milióny divákov, ktorí sledovali naživo debatu na tejto platforme.
Každoročné finále ligy amerického futbalu, čiže Super Bowl, pritiahne vyše 100 miliónov divákov, vďaka čomu je najväčšou televíznou udalosťou v USA.
Pondelková debata bola prvou z troch naplánovaných diskusií Clintonovej a Trumpa pred prezidentskými voľbami 8. novembra. Ďalšie dve debaty sa majú konať 9. a 19. októbra.

Copyright © TASR 2016

Americká režisérka Ryan Case prezradila, že v dnešnej epizóde seriálu Moderná rodina (2009) sa predstaví osemročný transrodový herec Jackson Millarker. Tridsaťšesťročná Case o tom informovala prostredníctvom služby Instagram, kde tiež zverejnila fotografiu s hercom. "Toto je Jackson Millarker. Má osem rokov a je z Atlanty a je úžasný transrodový herec. Tento týždeň sa v jednej z epizód seriálu Moderná rodina predstaví ako Tom, priateľ Lily. Je to ďalší dôvod, prečo som rada súčasťou tejto show," napísala režisérka.
Epizódu s názvom A Stereotypical Day uvedie dnes večer americká televízia ABC. Ide už o ôsmu sezónu úspešného projektu, ktorý vytvorili Christopher Lloyd a Steven Levitan. Herecké obsadenie tvoria aj Aubrey Anderson-Emmons, Julie Bowen, Ty Burrell, Jesse Tyler Ferguson, Sarah Hyland, Ed O'Neill alebo Jeremy Maguire. Seriál si dosiaľ na konto pripísal 22 cien Primetime Emmy a v roku 2012 získal aj Zlatý glóbus pre najlepší muzikálový alebo komediálny seriál.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.