17. 10. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Predstavitelia americkej televízie AMC oznámili, že seriál Walking Dead (2010), známy aj pod názvom Živí mŕtvi, sa dočká aj ôsmej sezóny. Spravili tak týždeň pred začiatkom siedmej série, ktorú začnú v USA vysielať v nedeľu 23. októbra. Ôsma sezóna bude mať šestnásť epizód a na televízne obrazovky by sa mala dostať na jeseň 2017. Vedenie AMC sa okrem toho rozhodlo predĺžiť aj talkshow Talking Dead (2011) o seriáli Walking Dead a jeho spinoffe Živí mŕtvi: Počiatok konca (2015).
Walking Dead vzniká podľa rovnomenného komiksu Roberta Kirkmana, pričom sa zameriava na následky apokalypsy, ktorá zmenila ľudí na zombie. V centre príbehu je skupina jednotlivcov, ktorí nešťastie prežili. Na čele s bývalým policajným dôstojníkom Rickom Grimesom v podaní Andrewa Lincolna cestujú naprieč USA a hľadajú si nový domov, v ktorom by ich neohrozovali zombie. Čím je ich situácia bezútešnejšia, tým viac ich vôľa prežiť núti robiť takmer čokoľvek. Projekt si v roku 2011 vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál - dráma. Na konte má tiež 15 nominácií na Primetime Emmy, pričom dve z nich premenil na víťazstvo.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Britská banka National Westminster Bank odmietla ďalej viesť účty ruskej štátnej televíznej spoločnosti Russia Today.
Ako informovala spravodajská spoločnosť BBC, šéfredaktorka televízie Margarita Simoňjanová vo svojom tweete napísala: "Zablokovali nám naše účty v Británii. Všetky naše účty. Proti (tomuto) rozhodnutiu sa nedá odvolať. Nech žije sloboda slova".
Agentúra RIA Novosti informovala, že britská banka neuviedla dôvod, pre ktorý pristúpila k zablokovaniu účtov RT v Británii. V liste, ktorý banka National Westminster Bank zaslala RT, sa uvádza, že nedávno analyzovala bankové operácie RT a na základe toho sa rozhodla, že RT ďalej nebude poskytovať svoje služby.
"Musíte si vybrať iný spôsob na vykonávanie bankových operácií, nie cez spoločnosť, ktorá je členom skupiny Royal Bank of Scotland," píše sa v liste.
Banka vedeniu RT súčasne oznámila aj zablokovanie bankových kariet.
Účty RT v National Westminster Bank budú definitívne zablokované v decembri. Na zostávajúce finančné prostriedky banka vystaví RT šek.
Britský úrad pre vysielanie a transmisiu (OFCOM) predtým v niekoľkých programoch vysielaných ruskou televíziou RT zaznamenal prípady porušenia britského vysielacieho kódexu. Stalo sa tak v prípade šou The Truthseeker a v dokumentárnom filme o ukrajinských utečencoch.
Pokiaľ ide o dokument z Donbasu, RT v ňom podľa OFCOM nedodržala princíp nezávislosti žurnalistiky.
Programu The Truthseeker vytkol OFCOM chyby v relácii RT o nezávislom vyšetrovaní, z ktorého vyplynulo, že britská rozhlasová stanica BBC v reportáži o chemickom útoku v Sýrii zinscenovala jeden z okamihov tragédie a v rozhovore so sýrskym lekárom zamenila aj slovo "napalm" termínom "chemická zbraň". Podľa OFCOM však RT zveličila význam svojho vyšetrovania a zavádzala tým svojich divákov.
Televízia Russia Today vznikla v roku 2005. Jej 24-hodinové vysielanie v angličtine sa začalo 10. decembra 2005.


Pred vchodom do budovy štátnej televízie v abcházskej metropole Suchumi sa dnes odpálil doposiaľ neidentifikovaný muž. Úrady to označili za pokus o teroristický útok, informovala agentúra TASS.
Podľa úradov sa sila výbuchu, pri ktorom muž zahynul, rovnala približne 200 gramom ekvivalentu trinitrotoluénu (TNT).
Prezident Abcházska Raul Chadžimba nariadil zvýšiť ochranu objektov vrátane škôl a škôlok.
Abcházsko sa odtrhlo od Gruzínska začiatkom 90. rokov, po rozpade Sovietskeho zväzu. Rusko získalo kontrolu nad Abcházskom, ako aj Južným Osetskom - ďalším odštiepeneckým gruzínskym regiónom - po krátkej vojne s Gruzínskom v roku 2008. Napriek napätiu z Gruzínskom sa v Abcházsku dosiaľ neodohral teroristický útok, poznamenala agentúra AP.

Copyright © TASR 2016