24. 3. 2017

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Rusko aj Ukrajina odmietli návrh, aby ruská speváčka Julija Samojlovová, ktorá má zakázaný vstup na Ukrajinu, vystúpila na májovej pesničkovej súťaži Eurovízie v Kyjeve prostredníctvom telemostu.
Kompromisný návrh riešenia rusko-ukrajinského sporu okolo vystúpenia Samojlovovej ponúkli vo štvrtok výkonní producenti tohto medzinárodného podujatia. Využitie telemostu nemá v 60-ročnej histórii súťaže precedens.
Prvý kanál ruskej televízie však možnosť vysielania speváčkinho vystúpenia týmto spôsobom označil za "čudnú". Podľa neho by to bolo "v jasnom protiklade so samotnou podstatou" súťaže Eurosong.
Odmietavé stanovisko tlmočil aj ukrajinský vicepremiér Viačeslav Kyrylenko, podľa ktorého by aj vystúpenie ruskej speváčky na diaľku bolo v rozpore s platnými zákonmi Ukrajiny.
Európska vysielacia únia (EBU) však stále hľadá spôsob, ktorý by umožnil Samojlovovej vystúpenie, pričom neprestáva komunikovať s ukrajinskými úradmi. Prioritne sa EBU snaží o to, aby mohla ruská interpretka spievať priamo v Kyjeve.
V prípade, že budú ukrajinské orgány trvať na svojom zákaze, budú sa "skúmať alternatívne možnosti", povedal pre agentúru TASS Dave Goodman z komunikačného oddelenia EBU.
Ukrajinské úrady zakázali 27-ročnej ruskej speváčke vstup na územie krajiny, a to na obdobie troch rokov. Zdôvodnili ti tým, že Samojlovová v roku 2015 vystupovala na Kryme, ktorý Rusko anektovalo rok predtým. Podľa uznesenia ukrajinskej vlády musia mať totiž cudzinci osobitné povolenie na návštevu polostrova, ktorá Samojlovová nemala.
Kremeľ zákaz odsúdil ako "absolútne nespravodlivý" a obvinil Ukrajinu zo znevažovania tejto súťaže, ktorej interné pravidlá vylučujú akékoľvek politické gestá.

Copyright © TASR 2017

Americký r'n'b spevák Chris Brown sa predstaví v sitkome Black-ish (2014). Rodák z Tappahannocku vo Virgínii si zahrá v epizóde s názvom Richard Youngsta, ktorú televízia ABC odvysiela 29. marca. Dvadsaťsedemročný interpret sa ukáže ako populárny rapper Rich Youngsta, ktorý si nechá urobiť reklamnú kampaň u Dreho Johnsona v podaní Anthonyho Andersona. Ten ju však bude musieť prehodnotiť po tom, ako mu manželka Bow a matka Ruby naznačia, že sa zakladá na negatívnych stereotypoch.
Black-ish sa sústreďuje na afroamerickú rodinu z vyššej strednej triedy spomínaného Andreho 'Dre' Johnsona žijúcu v prevažnej belošskej štvrti. Dre sa opätovne snaží získať zmysel pre svoju kultúrnu identitu a to isté by chcel, aj pre svoje deti. Komediálny seriál sa zaoberá viacerými spoločenskými či politickými problémami, akými sú napríklad rasizmus, policajná brutalita či otázka LGBTI ľudí. Vyslúžil si štyri nominácie na ceny Primetime Emmy či tri na Zlatý glóbus, z ktorých jednu na víťazstvo premenila predstaviteľka Bow Tracee Ellis Ross. Okrem nej a Andersona v sitkome hrajú aj Yara Shahidi, Marcus Scribner, Miles Brown, Marsai Martin, Jenifer Lewis, Jeff Meacham, Peter Mackenzie či Laurence Fishburne. Ako hostia sa už v projekte predstavili napríklad Rashida Jones, Daveed Diggs, Lorraine Toussaint či Tyra Banks.
Christopher Maurice Brown má na konte osem albumov - sólovky Chris Brown (2005), Exclusive (2007), Graffiti (2009), F.A.M.E. (2011), Fortune (2012), X (2014), Royalty (2015) a spoločný album s rapperom Tygom s názvom Fan Of A Fan: The Album (2015). Za nahrávku F.A.M.E. získal v roku 2012 cenu Grammy v kategórii Najlepší r'n'b album. Zviditeľnil sa tiež konfliktami s Drakeom a Frankom Oceanom a napadnutím svojej bývalej priateľky Rihanny.

©2017, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.