18. 6. 2018

Farkašovský chce vzdelávať investigatívnych novinárov

Farkašovský chce vzdelávať 
investigatívnych novinárov

Poslanec NR SR Karol Farkašovský (SNS) by privítal etický kódex pre novinárov a pre sociálne siete. Ako povedal dnes v rozprave k novele Trestného zákona, ohováranie je bežný jav a na sociálnych sieťach sa pri ňom vytvára pocit beztrestnosti. „Problémom je, že neexistujú etické normatívy a tiež vzdelávanie novinárov, ktorí sa venujú investigatíve. „Investigatívu glorifikujeme. Investigatíva nie je o tom, že každý môže napísať, čo si zmyslí. Má to mať svoje pravidlá. Každý nesie zodpovednosť za to, čo zverejní,“ zdôraznil s tým, že novinár má právo kritizovať, ale nemôže obviňovať.

Poslanci popoludní diskutujú o návrhu poslancov za stranu Sloboda a Solidarita, ktorí chcú vypustiť trestný čin ohovárania z Trestného zákona. Ako povedal v rozprave poslanec Jozef Rajtár (SaS), tento trestný čin býva podľa nich zneužívaný na šikanovanie kritických novinárov za zverejňovanie informácií, ktoré upozorňujú na korupciu politikov a ďalšie negatívne javy v spoločnosti.

©2018, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.