18. 3. 2022

Slnko v sieti spustilo divácke hlasovanie

Slnko v sieti spustilo 
Prihlasovanie filmov na Slnko v sieti za roky 2020 - 2021
divácke hlasovanie


Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) spustila divácke hlasovanie v rámci národných filmových cien Slnko v sieti za roky 2020 a 2021. O svojom obľúbenom filme a laureátovi Diváckej ceny rozhodne verejnosť v internetovom hlasovaní. TASR o tom za organizátorov informoval Radomír Brhlík.
O Divácku cenu v 11. ročníku prestížneho filmového ocenenia zabojuje celkovo 29 filmov, ktoré vznikli v slovenskej produkcii alebo koprodukcii a boli uvedené na verejnosti počas posledných dvoch rokov. "Každý hlasujúci môže spomedzi nich vybrať jeden, ktorý považuje za najlepší, a vo formulári na webovej stránke Slnka v sieti mu udeliť svoj hlas," dodávajú organizátori k hlasovaniu na www.slnkovsieti.sk, ktoré potrvá do 3. apríla.
Snímku s najväčším počtom hlasov vyhlásia počas slávnostného večera v sobotu 9. apríla v historickej budove Slovenského národného divadla (SND) spolu s laureátmi prestížnych filmových cien. Slávnostné odovzdávanie ocenení Slnko v sieti odvysiela v priamom prenose RTVS o 20.30 h na Jednotke.
Galavečer pripomenie najlepšie slovenské filmy za posledné dva roky a tiež storočnicu vzniku prvého slovenského celovečerného filmu Jánošík (1921) režiséra Jaroslava Siakeľa, ktorý odštartoval históriu slovenskej kinematografie.


Zdroj: TASR