1. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Séria delostreleckých nábojov dnes explodovala na hlavnej ulici sýrskej dediny v blízkosti hraníc s Tureckom a prinútila zahraničných reportérov utekať do úkrytu. Tento prípad len zdôraznil, že čiastočné prímerie vyhlásené v Sýrii je skutočne obmedzené, napísala agentúra AP.
Novinári boli dnes práve v dedine Kinsibbá, z ktorej je výhľad na tureckú hranicu - návštevu organizovali ruské ministerstvá obrany a zahraničných vecí.
Ruská armáda oznámila, že ostreľovanie podnikla militantná organizácia Front an-Nusra, ktorá je vylúčená z prímeria vyrokovaného Ruskom a Spojenými štátmi.
Sýrske prímerie, ktorá teraz platí už štvrtý deň, sa netýka ani extrémistickej organizácie Islamský štát (IS).
Reportéri práve kráčali po dedine Kinsibbá a rozprávali sa s miestnymi obyvateľmi, keď na úbočie kopca stojaceho o niekoľko sto metrov ďalej dopadol delostrelecký granát. Neboli hlásení žiadni mŕtvi ani ranení.

Copyright © TASR 2016

Seriál NCIS - Námorný vyšetrovací úrad (2003) bude pokračovať ďalšími dvoma sezónami. V pondelok o tom informovala americká televízia CBS, ktorá projekt zastrešuje. Pridanie 14. a 15. sezóny súvisí so zmluvou medzi CBS a predstaviteľom hlavnej postavy Markom Harmonom, ktorú obe strany predĺžili o dva roky. Nové epizódy by mali vysielať do roku 2018, pričom nie je jasné, či 15. sezóna bude zároveň aj poslednou.
NCIS - Námorný vyšetrovací úrad prináša príbeh o tíme agentov, ktorých vedie vyšetrovateľ Leroy Jethro Gibbs (Mark Harmon). Špeciálne vycvičená skupina úspešne rieši zločiny spáchané vo vojenskom námorníctve, pričom neberie ohľad na postavenie či hodnosť podozrivých. V seriáli okrem spomínaného Harmona účinkujú aj Sean Murray, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Brian Dietzen, Emily Wickersham či David McCallum. V titule sa však už neobjaví predstaviteľ Anthonyho DiNozza Michael Weatherly, ktorý podobne ako Cote de Pablo projekt opustil. Seriál má na konte viacero ocenení a nominácií, pričom v rokoch 2005, 2008 a 2013 si vyslúžil nominácie na prestížne Primetime Emmy.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.