3. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Rodinný seriál Fuller House (2016) sa dočká aj druhej sezóny. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informovali tvorcovia titulu. Spoločnosť Netflix, ktorá pokračovanie obľúbeného sitkomu Plný dom (1987 - 1995) pripravuje, pritom prvú sezónu novej série sprístupnila koncom februára.
V seriáli Fuller House si úlohy z pôvodného sitkomu zopakovali Candace Cameron Bure, Jodie Sweetin, Andrea Barber, John Stamos, Dave Coulier, Bob Saget a Lori Loughlin. Herecké obsadenie doplnili Soni Bringas, Michael Campion, Elias Harger, Dashiell Messitt a Fox Messitt. Príbeh novinky sa sústredí na ovdovenú D.J. (Bure), ktorá sa spolu so sestrou Stephanie (Sweetin) a priateľkou Kimmy (Barber) stará o svojich troch synov a Kimmyinu dcéru. Pôvodnú skladbu Everywhere You Look od Jesseho Fredericka pre pokračovanie prespievala kanadská speváčka Carly Rae Jepsen.

Americký herec a spevák David Hasselhoff sa predstaví v snímke Baywatch. Novinku oznámil prostredníctvom sociálnej siete Facebook Dwayne "The Rock" Johnson, ktorý sa vo filmovom spracovaní obľúbeného seriálu Baywatch (1989 - 2001) objaví ako Mitch Buchannon. Toho pôvodne stvárnil práve 63-ročný Hasselhoff. "S radosťou vám oficiálne oznamujem, že v našom filme sa predstaví aj originálny člen Baywatchu David Hasselhoff," napísal herec, známy napríklad z filmov Kráľ Škorpión (2002), Kráčajúca skala (2004), G.I. Joe: Odveta (2013), Rýchlo a Zbesilo 6 (2013) alebo San Andreas (2015) a pripojil tiež videorozhovor s Hasselhoffom.
Novinku začali nakrúcať 22. februára pod vedením režiséra Setha Gordona. Okrem 43-ročného Johnsona sa v snímke ukážu aj Zac Efron, Alexandra Daddario, Priyanka Chopra, Kelly Rohrbach alebo Hannibal Buress. Snímku plánujú uviesť do kín na budúci rok.
David Michael Hasselhoff sa do povedomia divákov a diváčok zapísal najmä dvoma úlohami - zahral si Michaela Knighta v seriáli Knight Rider (1982 - 1986) a v rokoch 1989 až 2000 plavčíka Mitcha Buchannona v spomínanom seriáli Baywatch. S týmito rolami sú spojené aj ďalšie počiny, v ktorých sa predstavil, ako napríklad Knight Rider 2000 (1991), Baywatch Nights (1995 - 1997), Pobrežná hliadka: Havajská noc (2003) či Knight Rider (2008). Účinkoval tiež v snímkach ako Lavína (1994), Pravá láska (2000), Vybíjaná: Choď do toho na plné gule (2004), Klik - život na diaľkové ovládanie (2006), Anakonda 3: Nová hrozba (2008) či Piraňa 3DD (2012). Vydal 17 albumov.

Televízia HBO sa rozhodla prijať kroky proti šíreniu pirátskych kópií seriálu Hra o tróny (2011). Titul sa stal štyri roky po sebe nelegálne najsťahovanejším seriálom roka. Vlani sa navyše prvé štyri epizódy piatej série dostali na internet deň pred celosvetovou premiérou úvodnej časti sezóny. Predstavitelia HBO vtedy vyhlásili, že zdrojom úniku bol niekto zo skupiny osôb, ktoré k nim mali povolený prístup. Z tohto dôvodu sa rozhodli urobiť opatrenia, ktoré by mali zabrániť opakovaniu podobnej situácie.
Podľa rozhodnutia predstaviteľov HBO, televízia už nebude zasielať médiám recenzentské kópie očakávaných epizód. Poskytnutie kópií novinárom vopred je bežnou praxou, predovšetkým u amerických televízií. HBO pritom v minulosti prešla od zasielania kópií na DVD k zaheslovanému streamovaniu epizód na internete. Podľa najnovších krokov však novinári nebudú mať prístup k epizódam skôr, ako ich televízia odvysiela.
"Tento rok nebudeme posielať kópie pre novinárov, nikde na svete," priblížil programový prezident HBO Michael Lombardo, podľa ktorého tvorcovia Dan Weiss a David Benioff vnímajú úniky nových častí na internet bolestivo. "Keď máte novinárske kópie, priatelia sa nevyhnutne spýtajú, či si ich môžu pozrieť. Tieto veci sa dejú. Hovorili sme o pozitívach a negatívach. Niektorí novinári sú fanúšikovia a môžu ostať sklamaní, no pochopia to," dodal Lombardo. Šiesta sezóna Hry o tróny odštartuje na amerických televíznych obrazovkách 24. apríla.
Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň - tri draky. Hoci predlohou seriálu je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.