4. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
Spoločnosť Yahoo skúma možnosti predaja aktív v hodnote jednej až troch miliárd dolárov. Možný predaj sa týka patentov, majetku a ďalších aktív, ktoré nesúvisia s hlavným odvetvím podnikania spoločnosti. Vo štvrtok to povedal finančný riaditeľ firmy Ken Goldman, podľa ktorého sa výbor vytvorený na vyhľadávanie alternatív obzerá po rýchlom predaji aktív.
Spoločnosť Yahoo čelí zvyšujúcemu sa tlaku na predaj hlavného podnikania namiesto toho, aby išla cestou odčlenenia, ktoré spoločnosť oddelí od podielov v Yahoo Japan a Alibaba Group Holding. V uplynulých týždňoch sa v médiách objavili správy, že potenciálnymi záujemcami o aktíva firmy Yahoo sú spoločnosti Time, Verizon Communications a niekoľko ďalších. Finančný riaditeľ firmy Ken Goldman tieto správy nepotvrdil.

Mediálny magnát Ruppert Murdoch (84) sa dnes v Londýne oženil s herečkou a bývalou supermodelkou Jerry Hallovou (59).
Prominentný pár oznámil svoje zásnuby v polovici januára tohto roku. Civilný sobáš sa konal dnes v paláci Spencer House v londýnskom Westminsteri, informovala televízia BBC.
Na sobotu je plánovaný súkromný obrad v takzvanom "novinárskom kostole" St Bride's Church na ulici Fleet Street v centre Londýna.
Jerry Hallová bola viac ako 20 rokov vydatá za frontmana Rolling Stones Micka Jaggera, s ktorým mala štyri deti. Ich manželstvo uzavreté v Indonézii však bolo napokon vyhlásené za neplatné, keďže Jagger spochybnil jeho legálnosť.
Ruppert Murdoch, šéf mediálneho koncernu News Corporation a spoločnosti 21st Century Fox, má za sebou už tri manželstvá a je otcom šiestich detí. Naposledy bol ženatý s čínsko-americkou podnikateľkou Wendi Dengovou, s ktorou sa rozviedol v roku 2013 po 14-ročnom manželstve.
S Jerry Hallovou pochádzajúcou z amerického Texasu je spolu od vlaňajšieho leta. Na verejnosti sa s ňou prvýkrát objavil pred troma mesiacmi na finále majstrovstiev sveta v ragby. Zasnúbili sa v januári v Los Angeles, kde sa zúčastnili na udeľovaní Zlatých glóbusov.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.