3. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Filmová séria High School Musical (2006, 2007, 2008) sa dočká ďalšieho dielu. Spoločnosť Disney Channel nakrúti štvrtú snímku, pričom tvorcovia už odštartovali kasting. Na režisérsku stoličku sa posadí Jeffrey Hornaday, ktorý sa postará aj o choreografiu. Na scenári sa podieľajú Dan Berendsen a Peter Barsocchini. "High School Musical je súčasťou DNA spoločnosti Disney Channel. Zosobňuje všetko, za čím stojíme," uviedol prezident Disney Channels Worldwide Gary Marsh. Vo filme, ktorý nadviaže na predošlé, sa predstavia noví hrdinovia z East High Wildcats. Okrem toho príbeh novinky prinesie ich rivalov West High Knights. Dátum premiéry titulu zatiaľ nie je známy.
High School Musical mal premiéru na amerických televíznych obrazovkách 20. januára 2006. O réžiu filmu sa postaral Kenny Ortega, scenár napísal spomínaný Peter Barsocchini. Soundtrack snímky dobyl americký rebríček Billboard 200 a stal sa tak prvým soundtrackom televízneho filmu, ktorému sa to podarilo. Úspešná televízna snímka sa dočkala aj pokračovaní High School Musical 2 (2007) a High School Musical 3: Posledný rok (2008), pričom tretí diel tvorcovia namiesto televízie uviedli v kinách. V snímkach sa predstavili Zac Efron, Vanessa Hudgens či Ashley Tisdale.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Brazílska federálna polícia prepustila včera viceprezidenta spoločnosti Facebook pre Latinskú Ameriku Diega Dzodana, informuje agentúra AP.
Najvyššieho regionálneho predstaviteľa Facebooku zatkli policajti v utorok, pretože opakovane odmietol splniť súdny príkaz a poskytnúť dáta na účely vyšetrovania obchodovania s drogami v Brazílii. Dáta mal poskytnúť z aplikácie WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook. Dnešné prepustenie Diega Dzodana potvrdil hovorkyňa polície.
Príkaz na zadržanie viceprezidenta Facebooku vydal sudca v severovýchodnom štáte Sergipe. Zatkli ho v utorok krátko po tom, ako vyšiel zo svojho domu v Sao Paule.
Spoločnosť Facebook v utorňajšom vyhlásení reagovala na Dzodanovo zatknutie slovami, že ide o "extrémne a neprimerané opatrenie". Vyjadrila tiež mimoriadne znepokojenie. Predstavitelia WhatsApp zasa trvali na tom, že "nebolo možné poskytnúť informácie", ktoré nemali".
Vyšetrovatelia prvýkrát kontaktovali spoločnosť pred štyrmi mesiacmi, pričom z jej strany neprišla žiadna reakcia, uviedla polícia. Pred dvoma mesiacmi začal súd udeľovať spoločnosti pokutu vo výške v prepočte zhruba 11.700 eur za každý deň ignorovania tohto nariadenia. Výška pokuty sa odvtedy vyšplhala približne na hodnotu v prepočte zhruba 230.000 eur.
Brazílska polícia argumentovala, že postoj Facebooku je v rozpore s reakciou iných firiem Yahoo, Google ako aj miestnych telekomunikačných spoločností, ktoré informácie vyšetrovateľom poskytli.
Sudca Marcel Maia Montalvao vydal v minulosti voči Facebooku už v dvoch kauzách pokuty kvôli odmietaniu vydať dáta zo služby WhatsApp. Tieto informácie boli súčasťou "tajného súdneho vyšetrovania zahŕňajúceho organizovaný zločin a obchodovanie s drogami", dodal.
Vlani v decembri na základe súdneho príkazu túto službu v Brazílii na 48 hodín vypli.

Copyright © TASR 2016