4. 5. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Takmer 100 zahraničných novinárov z 26 krajín pricestovalo dnes do Sýrie v rámci zájazdu organizovaného ruským ministerstvom obrany.
"Ide v poradí o siedmy novinársky zájazd v Sýrii organizovaný pre zahraničných novinárov," povedal hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov po prílete na ruskú leteckú základňu Humajmím.
Podľa agentúry TASS Konašenkov konštatoval, že Sýriu už v rámci tohto programu navštívilo približne 400 zahraničných a zhruba rovnaký počet ruských novinárov.
Konašenkov informoval, že novinári dnes navštívia tzv. Centrum pre zmierenie strán konfliktu v Sýrii.

Španielsky denník El Mundo sa dnes neobjavil v novinových stánkoch. Príčinou je 24-hodinový štrajk jeho zamestnancov kvôli avizovaným plánom na prepúšťanie.
Informovala o tom agentúra AP s tým, že od roku 1989, keď El Mundo začal vychádzať, ide o prvý prípad, keď sa neobjavil v tlačenej verzii. Na internete je však dostupný a priebežne aktualizovaný.
Štrajk zamestnancov denníka El Mundo súvisí s plánmi vydavateľského domu Unidad Editorial, ktorý chce z práce prepustiť 224 zamestnancov. V prípade denníka El Mundo by výpoveď dostalo 91 ľudí.
Unidad Editorial vydáva aj športový denník Marca, ktorý je najpredávanejším v Španielsku, ako aj ekonomický denník Expansión. Oba tieto denníky boli dnes v predaji ako obvykle. El Mundo je v Španielsku denníkom s druhým najvyšším denným nákladom.

Copyright © TASR 2016