13. 12. 2016

BBC Music Awards

BBC Music Awards

BBC Music Awards v ExCeL London ovládla anglická speváčka Adele. Dvadsaťosemročná interpretka uspela vďaka svojej tretej štúdiovke 25 (2015) v kategórii Album roka a singel Hello vyhlásili za Skladbu roka. Rodáčka z Londýna sa na ceremoniáli nezúčastnila, poďakovala sa však prostredníctvom videa z Los Angeles. Cenu za album v jej mene prevzal Robbie Williams, ktorý počas večera aj vystúpil. Spevák vyjadril obdiv k albumu i samotnej Adele, ktorú nazval najťažšie pracujúcou matkou v showbiznise.
Britským interpretom roka sa stala kapela Coldplay, ktorá takisto nebola na podujatí, pretože je na turné v Austrálii. Formácia však poďakovala za trofej prostredníctvom videa. Cenu v kategórii BBC Radio 1 Live Lounge Performance Of The Year získali The 1975 a Live Lounge Symphony za coververziu skladby What Makes You Beautiful od One Direction. V kategórii BBC Music Introducing Artist Of The Year triumfovala speváčka Izzy Bizu.
Počas večera sa predstavili aj Craig David, Kaiser Chiefs, John Legend, Emeli Sandé, Zara Larsson, Lukas Graham a spomínaní Izzy Bizu a The 1975.

Prehľad víťazov a víťaziek BBC Music Awards 2016:

Britský interpret roka: Coldplay
Album roka: Adele - 25
Skladba roka: Adele - Hello
BBC Radio 1 Live Lounge Performance Of The Year: The 1975 + Live Lounge Symphony - What Makes You Beautiful (One Direction cover)
BBC Music Introducing Artist Of The Year: Izzy Bizu

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.