18. 5. 2013

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS
  Britský denník Financial Times (FT) tvrdí, že viacero jeho blogov a kont na sociálnej sieti Twitter včera napadli hackeri. K zodpovednosti sa prihlásila provládna Sýrska elektronická armáda (SEA), ktorá pravidelne útočí na západné médiá.
Na účte FT na Twitteri dnes SEA zverejnila množstvo odkazov podporujúcich sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Jeden z nich označil sýrsku povstaleckú skupinu Front al-Nusrá za teroristov. V iných stálo "Bola tu Sýrska elektronická armáda" alebo "Hacknuté Sýrskou elektronickou armádou". Pripojený bol aj odkaz na brutálne video, na ktorom muž s kapucňou popravoval kľačiacich zajatcov strelou od chrbta.
Hackeri prenikali do systému FT zrejme najmenej 24 hodín.
Zamestnanci FT dostali vo štvrtok interný obežník, ktorý má k dispozícii agentúra AP. Bolo v ňom varovanie pred otváraním podozrivých emailov.

Priamy televízny vstup z diania na filmovom festivale vo francúzskom Cannes v piatok večer krátko prerušili zvuky podobajúce sa na výstrely. Televízny štáb i diváci v panike ušli zo štúdia pod holým nebom, ktoré sa nachádza priamo na pobrežnej promenáde.
Na mieste okamžite zasiahla polícia, ktorá zadržala 42-ročného muža strieľajúceho zo štartovacej pištole. Podľa očitých svedkov mal muž pri sebe aj granát a údajne i nôž. Tesne pred prvým výstrelom povedal žene, stojacej v skupine divákov vedľa neho, že "na jej mieste by šiel hneď preč".
Pri incidente nebol nikto zranený. Priamy prenos programu Le Grande Journal, ktorý počas festivalu z Cannes vysiela televízna spoločnosť Canal +, obnovili asi 30 minút po udalosti.


Copyright © TASR 2013


Anglický herec Matt Smith sa v úlohe Doktora predstaví aj v ôsmej sérii britského seriálového hitu Pán času (2005), ktorý je známy aj pod názvom Doctor Who. Prezradil to pre denník The Sun. "Mám niekoľkomesačnú prestávku, kým v Detroite nakrúcam film How to Catch a Monster. Cez leto natočíme vianočný špeciál a potom pokračujeme ďalšou sériou, ktorú začneme nakrúcať buď koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho," vyjadril sa. BBC momentálne vysiela siedmu sériu, pričom jej záverečný diel The Name of The Doctor sa na obrazovky dostane už dnes. Na epizódu by mal dejovo priamo nadviazať špeciál k 50. výročiu, ktorého vysielanie je naplánované na 23. novembra.
Hlavnou postavou seriálu je excentrický humanoidný mimozemšťan, ktorý si hovorí Doktor a cestuje priestorom i časom v lodi zvanej TARDIS. Tá zvonku vyzerá ako stará modrá policajná búdka, ale vnútri je obrovská. Na cestách sa k nemu často pridávajú rôzni ľudia alebo ďalší mimozemšťania a spoločne zachraňujú Zem i vesmír. Seriál vysielali najprv v rokoch 1963 až 1989, no celosvetový fenomén sa z neho stal až po štarte modernej verzie v roku 2005. Doktora hral vtedy už deviaty herec Christopher Eccleston. Zmeny hercov tvorcovia vysvetlili tým, že Doktor sa s každým úmrtím regeneruje do nového tela. Vďaka tomuto seriálu sa preslávil scenárista Steven Moffat, ktorý spolupracoval napríklad na scenári animovaného dobrodružného filmu Tintinove dobrodružstvá (2011) a postaral sa tiež o mimoriadne úspešné nové televízne spracovanie príbehov Sherlocka Holmesa s jednoduchým názvom Sherlock (2010). Svetoznámym sa tiež stal predstaviteľ 10. Doktora z rokov 2005 až 2010 David Tennant. Matt Smith je Doktorom od piatej série.

© 2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.