9. 11. 2013

MEDIA NEWS

MEDIA NEWSAmerický rapper a producent Kanye West poprel vo štvrtok vinu v prípade napadnutia fotografa Daniela Ramosa, ku ktorému došlo 19. júla na letisku v Los Angeles. Spravil tak prostredníctvom svojho právnika na losangeleskom vyššom súde.
West a Ramos sa dostali do potýčky, keď rapper na letisku prechádzal okolo skupiny fotografov, zrazu sa obrátil na jedného z nich a povedal: "Vy sa ma snažíte dostať do problémov, aby som na vás vybehol a musel vám zaplatiť 250-tisíc dolárov." Následne napadol Ramosa, ktorého museli potom ošetriť v nemocnici. Westa obžalovali z napadnutia a pokusu o krádež, pričom za každý bod žaloby mu hrozí maximálne šesť mesiacov za mrežami. Ramosova advokátka Gloria Allred uviedla, že jej klient stále trpí následkami zranení, ktoré pri potýčke utrpel. Ďalšie pojednávanie je naplánované na 23. januára.
Tridsaťšesťročný Kanye West odštartoval hudobnú kariéru v roku 1996, keď ako producent spolupracoval s rapperom Gravom. Neskôr produkoval skladby pre interpretov ako Jermaine Dupri, Foxy Brown alebo Goodie Mobb. Známym sa však stal až v roku 2001, keď sa podieľal na albume The Blueprint od rappera Jay Z. Svoj debutový štúdiový album The College Dropout vydal v roku 2004. Nasledovali nahrávky Late Registration (2005), Graduation (2007), 808s & Heartbreak (2008), My Beautiful Dark Twisted Fantasy (2010) a Yeezus (2013). So spomínaným Jay Z okrem toho nahral album Watch The Throne (2011). Medzi najväčšie hity 21-násobného držiteľa Grammy patria skladby Jesus Walks, Gold Digger, Diamonds From Sierra Leone, Stronger, Love Lockdown, Heartless alebo All Of The Lights. West, ktorý vedie vlastné vydavateľstvo G.O.O.D. Music, má na konte aj tri Brit Awards a sedem BET Awards.

©2013, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Americká televízna a rozhlasová stanica NBC vyhrala súťaž na odvysielanie prvého komerčného letu do vesmíru. Stanica dnes oznámila, že podpísala zmluvu so spoločnosťou Virgin Galactic britského podnikateľa sira Richarda Bransona, informovala agentúra AP.
Branson a jeho dve dospelé deti Holly a Sam sa na budúci rok stanú prvými súkromnými pasažiermi, ktorí uskutočnia výlet do vesmíru. Štart bude súčasťou trojhodinového špeciálneho programu Today. NBC program ponúkne aj svojim filiálkam vrátane staníc CNBC, MSNBC, SyFy a The Weather Channel.
Cestovný raketoplán s názvom Scaled Composites Model 339 SpaceShipTwo (SS2) odštartuje z leteckej základne spoločnosti v americkom štáte Nové Mexiko. Virgin Galactic plánuje prevádzkovať flotilu piatich raketoplánov. Cena suborbitálneho letu je v prepočte 149.000 eur, dopĺňa agentúra.

Trojdňové oslavy 50. narodenín populárnych poľských hrdinov detských príbehov Bolka a Lolka vyvrcholia v meste Bialsko-Biala v sobotu. Práve v tunajších štúdiách vyrobili v jeseni 1963 prvú časť neskôr tak úspešnej televíznej produkcie dôverne známej i divákom na Slovensku.
Vizuálnu podobu dali hrdinom svojho času Alfred Ledwig, Leszek Lorek a Wladyslaw Nehrebecki, ktorý bol vlastne ich duchovným otcom, pričom sa inšpiroval vlastnými synmi a ich povahovými črtami.
Popularita projektu priniesla nakrútenie celkove 183 krátkometrážnych príbehov, ale aj troch celovečerných filmov a dvoch strihových snímok.
Posledné príbehy Bolka a Lolka nakrútili v roku 1986, medzičasom majú obaja bratia v Bialsko-Bialej už dva roky vlastný pamätník.
Projekcie viacerých častí vydareného seriálu s kreslenými postavičkami, ktoré premietali v 80 krajinách planéty, kde ich videla podľa odhadov takmer miliarda divákov, ponúkajú v Bialsko-Bialej každodenne už od štvrtka.
Oslavy však ponúkajú aj celý rad rámcových akcií za účasti aktívnych účastníkov neuveriteľne úspešného príbehu spomínanej dvojice.
Patronát nad oslavami, organizátori ktorých nezabudli ani na vzdelávací aspekt takéhoto podujatia, prevzala prvá dáma krajiny Anna Komorowská, manželka poľského prezidenta Bronislawa Komorowského.

Copyright © TASR 2013