15. 3. 2016

MEDIA NEWS

MEDIA NEWS

Americký herec, spevák, režisér a producent Neil Patrick Harris bude hrať v pripravovanom projekte spoločnosti Netflix A Series Of Unfortunate Events. Informoval o tom filmový portál Deadline. V seriáli sa predstaví ako zlomyseľný gróf Olaf, strýko hlavných detských hrdinov. Projekt je adaptáciou knižnej série A Series of Unfortunate Events od Lemonyho Snicketa (vlastným menom Daniel Handler, pozn. SITA). V roku 2004 sa pritom toto dielo dostalo aj do kín ako celovečerný film Rad nešťastných príhod s Jimom Carreym v hlavnej úlohe. O réžiu novinky sa postará Barry Sonnenfeld, ktorý je spolu s autorom kníh aj výkonným producentom. Nakrúcať by mali začať tento mesiac vo Vancouveri.
Príbeh seriálu sa zameria na troch osirotených súrodencov Violet (Malina Weissman), Klausa (Louis Hynes) a Sunny Baudelairovcov v opatere ich príbuzného grófa Olafa (Harris). V ceste za šťastím a odhalením, čo je za smrťou ich rodičov, čelia rôznym skúškam, utrpeniu a nešťastným udalostiam vrátane zlomyseľného Olafa.
Neil Patrick Harris debutoval v dráme Klárino srdce (1988) s Whoopi Goldberg v hlavnej úlohe. Za stvárnenie Davida Harta ho vtedy nominovali na Zlatý glóbus. V nasledujúcich rokoch účinkoval väčšinou len v televíznych projektoch, napríklad v rodinnom seriáli Doogie Howser, M.D. (1989 - 1993). Do sveta filmu sa pokúsil vrátiť účinkovaním v satirickom akčnom sci-fi Hviezdna pechota (1997). Po ďalších menej úspešných filmoch ako Správna vec (2000) alebo Utajené bratstvo (2002) pre neho prišiel zlom v kariére, keď ho obsadili do úlohy Barneyho Stinsona v seriáli Ako som spoznal vašu mamu (2005 - 2014). Vďaka nej sa okamžite stal miláčikom divákov na celom svete a tiež ho nominovali na ceny Primetime Emmy i Zlaté glóbusy. Zahral si aj v komédii Pofajčíme, uvidíme (2004) a jej pokračovaní s názvom Zahulíme, uvidíme 2 (2008) a tiež vo filmoch Šmolkovia 3D (2011), Šmolkovia 2 3D (2013) či Stratené dievča (2014). Na konte má päť cien Emmy, jednu za hosťovanie v seriáli Glee (2009) a štyri ako producent 63., 65., 66. a 67. ročníka cien Tony. Magazín Time ho v roku 2010 zaradil do stovky najvplyvnejších ľudí.

©2016, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.